صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار اجتماعی | اولین گردهمایی مددکاران اجتماعی کاشان برگزار شد

اولین گردهمایی مددکاران اجتماعی کاشان برگزار شد

اولین گردهمایی مددکاران اجتماعی کاشان با حضور رئیس انجمن علمی مددکاری کشور در اداره بهزیستی این شهرستان برگزارشد.

رئیس انجمن علمی مددکاری کشور در این گردهمایی گفت: هنر و توانایی مددکار در اینست که در کوتاهترین مدت مددجو را قادر کند که خودش قدرت تصمیم گیری و انتخاب پیدا کند و کارش را بدون وابستگی به وی انجام دهد.
دکتر مصطفی اقلیما افزود: شناخت زیربنای فرهنگی فکری افراد، ریشه یابی علل مشکل و رابطه آن با  معلول، شناسایی شمول و وسعت مشکل، دور زدن مشکل و نهایتا در برخی موارد تسلیم و پذیرش شرایط موجود راهکارهای حل مشکل است.
وی شناسایی نقش ها و مسئولیت های مختلف افراد در محیط های گوناگون، شناسایی فرهنگ های گوناگون مناطق مختلف ایران، تخصص و تجربه مددکار، زمان ،تامل و اندیشه و صبوری را نیز از دیگر موارد مورد شناخت و نیاز در حل مشکل مددجویان توسط مددکاران دانست.
اقلیما شناخت رابطه علت و معلول توسط مددکار در بروز مشکل و حل آن را خاطرنشان کرد و گفت: ممکن است گاهی مواقع یک مشکل چند علت و یک معلول و  در برخی موارد یک مشکل چند علت و چند معلول داشته باشد که هر کدام از اینها راهکارهای جداگانه ای دارد.
این استاد دانشگاه و کارشناس اجتماعی معتقد است یک مددکار در ابتدا باید زیربنای فکری مددجوی خود را بشناسد و متناسب با آن راهکار حل مشکل را ارائه کند.
اقلیما با تاکید بر نشات گرفتن زیربنای فرهنگی فکری افراد از تربیت و تعصبات خانواده ،محیط زادگاه، جامعه و اطرافیانش افزود: مددکار باید بداند که زیربنای فکری مددجویش را در جهت حل مشکلش به یکباره و با زمان کوتاه نمی توان تغییر داد بلکه زمان ،تامل و صبوری شرط اصلی برای طرفین است.
رئیس اداره بهزیستی کاشان هم در این گردهمایی گفت: تعامل بیشتر مددکاران در بخشهای مختلف با یکدیگر، شناسایی راهکارهای بهتر در حل مشکلات مددجویان، استفاده از تجربیات ارزشمند علمی و عملی دکتر اقلیما در برخورد با موارد گوناگون مشاوره های فردی خانوادگی و اجتماعی مددجویان از جمله اهداف برگزاری این گردهمایی است.
محمدرضا خشتی با اشاره به انجام کار حرفه ای بعنوان وظیفه اصلی یک مددکار افزود: مددکاری محور اصلی تمام فعالیتها در بهزیستی است.
وی استفاده از تجربیات اساتید، اثربخشی برخورد خوب مددکار، علاقه و داشتن انگیزه برای مددکار و بهره مندی از دانش تخصصی این رشته را از جمله دلایل پیشرفت و موفقیت یک مددکار برشمرد.
خشتی پوشش جمعیت 10 هزار نفری اداره بهزیستی کاشان را یادآورشد و گفت: این اداره با مراکز متعدد امور توانبخشی، اجتماعی و پیشگیری در قالب مراکز دولتی ، خصو صی و خیریه از تعداد بسیار کم مددکاران تحصیل کرده دانشگاهی در این رشته برخوردار است.
مشاور ژنتیک اداره بهزیستی کاشان نیز در این گردهمایی با تقدیر از زحمات همه مددکاران گفت: این افراد بدلیل مواجهه با مشکلات خانوادگی و اجتماعی مددجویانشان و کمبودهای زندگی فردی خود دچار افسردگی شوند.
دکتر مجید کبرایی افزود: توزیع نابرابرحقوق و مزایا، نبود امکانات و اعتبارات کافی، عدم هماهنگی بین بخشی و خارج بخشی، عدم تناسب رشته تحصیلی، عدم حمایت کافی مسئولان و  دخالت غیرکارشناسانه افراد غیر مسئول از جمله دلایل افسردگی شغل مددکاری است.
اولین گردهمایی مددکاران اجتماعی به همت اداره بهزیستی کاشان و با حضور 60 نفر از مدکاران مراکز تحت پوشش این اداره، دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی، اداره زندان و بیمارستانهای این شهرستان با تشریح تجربیات عملی دکتر اقلیما و جلسه پرسش و پاسخ مددکاران با وی برگزار شد.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

کمک هزینه فرزندان چندقلو بهزیستی

بازدید از منزل خانواده های دارای چند قلو

به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی از منزل سه خانواده  چند قلویی تحت پوشش بهزیستی شهرستان ...

تجلیل از دختران امداد بگیر تحت پوشش بهزیستی به مناسبت روز دخترولادت حضرت معصومه روز دختر در بهزیستی

تجلیل از دختران امداد بگیر تحت پوشش بهزیستی به مناسبت روز دختر

بمناسبت گرامیداشت روز دختر،طی نشستی با حضور متقی نژاد معاون مدیرکل و رئیس اداره، دکتر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister