صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار توانبخشی | اجرای طرح راهی به سوی آسمان

اجرای طرح راهی به سوی آسمان

پس از اجرای موفقيت آميز  طرح” راهی به آسمان” توسط مؤسسه توانبخشی ولیعصر(عج) به همت والای مسوولین مؤسسه  در تهران، طرح مربوطه درکاشان برای  کودکان با تشخیص فلج مغزی با محدوده سنی زیر 14 سال ادامه یافت و دراوایل  دیماه 89 تعداد 85 نفر از کودکان واجد شرایط در مرکز جامع توانبخشی نگارعصر مورد ارزیابی قرار گرفتند که از این تعداد ، 63 نفر شرایط واگذاری  وسایل را دارا بودند.
به لطف خدای مهربان و پیگیری دلسوزانه مسئولین محترم مؤسسه ، مقرر شد در تاریخ 23/10/89، مسئولین مربوطه جهت تحویل وسایل درنظر گرفته شده در محل مرکز توانبخشی نگارعصر حضور بهم رسانند.که پیگری واجرایی شدن طرح طی کمتر از دوهفته خود جای بسی تحسین وستایش همکاران ومسوولین با همت می طلبد.
به جرأت می توان گفت در آن روز شور و هیجان خاصی در فضای مرکز حاکم شده بود .قطعا دلیل آن تغییر آیین همدردی از کلام به عمل بود .همدردیهایی که باعث شده بود عملا باری از دوش والدین بر داشته شود و ایجاد شرایط زندگی بهتر برای کودک و تخفیف دادن مسئولیتی که بر دوش والدین به خصوص مادران این کودکان  فراهم آید.
اینکه استفاده از این وسایل می تواند برای کودک نگاه متفاوتی به دنیای اطرافش بیافریند اینکه از این به بعد کودک دایره ی نگاهش وسعت بیشتری نسبت به قبل پیدا خواهد کرد واز این پس خواهد توانست راحت تر از قبل نفس بکشد غذا بخورد تفریح کند بازی کند وحتی نسبت به قبل بیشتر لبخند بزند همه اش برایمان شادیبخش بود واینکه خدارا شاکریم که از بندگانی هستیم که در جریان جاری شدن لطف حضرت هستی ما نیز دخیل هستیم .تصور اینکه با بکارگیری وسیله ای مثل  کالسکه از این پس مادران کمتر متحمل سنگینی وزن کودک خود خواهند شد و یا اینکه کودک هنگام خرید و یا قدم زدن می تواند مادر یا سایر اعضای خانواده را همراهی نماید شعفی متفاوت در وجود مان جاری می نمود.حتی از اینکه از این پس کودکمان می تواند تجربه حمام کردن و آب بازی را با شرایط راحت تر و ایمن تری داشته باشد و یا اینکه با کمک واگر بتواند قدم زدن در محیط منزل و یا پارک را تجربه نماید به ما که حتی اگر مشاهده گر این برنامه باشیم آرامش بیشتری می بخشید و اینها را همه از لطف خدای مهربان و همت بزرگان با دیدگاههای تخصصی شان می دانیم و شاکریم.
شاید گزافه گویی نباشد که که برخی جریاناتی که در آن روز در مرکز روی داد حاکی از جاری شدن روح الهی در وجود تک تک حاضرین بود و چه بزرگوارانه و سخاوتمندانه برخورد می کردند آن والدینی که به دلیل وجود وسیله ی مشابه در منزل و یا کارآیی کمتر برای فرزندشان ، وسایل پیشنهادیشان را تحویل نگرفته و دیگری را برخود مقدم می دانستندوترجیح دادند که کودک دیگری نیز بهره مند گردد .
تعداد 63 نفر از مددجویان وسایل کمک توانبخشی مربوطه را که شامل کالسکه ، ویلچر حمام و واکر و وج بود بهمراه کتابچه ها و فیلم آموزشی دریافت نمودند.
امید آن است این برنامه در روند تسهیل روزانه های این  کودکان سرعت بیشتری ایجاد نماید و خانواده های محترم آنطور که بایسته و شایسته است از وسایل مربوطه نهایت  استفاده  وبهره وری را برای  فرزندانشان ببرند.

منبع :موسسه توانبخشي وليعصر (عج )

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

اداره بهزیستی کاشان، مددجوی جسمی حرکتی شاعر ، هنرمند، مخترع ایرج نوروزی خراقی،

دیدار شهردار وامام جمعه ی راوند و دیگر مسئولین شهری با شاعر ،نویسنده و مخترع دارای معلولیت جسمی و حرکتی

بمناسبت ایام الله دهه میارک فجر شهردار کاشان با همراهی جمعی از مدیران شهری در ...

نمایشگاه دستاورد مددجویان بهزیستی

برپایی بازارچه دائمی برای بانوان کاشانی و زنان سرپرست خانوار در فرهنگسرای فیض کاشان

بازارچه دائمی مشاغل خانگی برای بانوان، بویژه زنان سرپرست خانوار در فرهنگسرای فیض کاشان برپا ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister