صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار توانبخشی | عدم رعایت استخدام سه درصدی معلولین

عدم رعایت استخدام سه درصدی معلولین

سرپرست دفتر توانمندسازی معلولین با اشاره به قانون 3 درصد استخدام معلولان مصوبه سال 1383 مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متاسفانه این قانون توسط ارگان ها و دستگاه های اجرایی اجرا نمی شود.


دكتر ولي‌الله نصر، سرپرست دفتر توانمندسازی معلولین در گفتگو با خبرنگار دادنا با بیان اينكه قانون استخدام معلولین موضوع جدیدی نيست، اظهار داشت: تخطی از این قانون تنها شامل وزارت آموزش و پرورش در استخدام های اخیر نمی شود، بلکه اكثر دستگاه‌های دولتی اين قانون را اجرا نمي‌كنند در حالیکه در قانون حمايت از معلولین تأكيد شده است كه دستگاه‌هاي دولتي و عمومي اعم از وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها موظف هستند كه حداقل 3 درصد از نيروي استخدامي خود را به معلولین اختصاص دهند و اين قانون به همه دستگاه‌ها ابلاغ شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در استخدام معلولین در دستگاه های دولتی، مشکلات و محدودیت های عدیده ای وجود دارد، تاکید کرد: البته خود معلولین و تشکل های غیر دولتی مربوطه این موضوع را پیگیری می کنند.

سرپرست دفتر توانمندسازی معلولین درباره استخدام 40 هزار نیرو در وزارت آموزش و پرورش، تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش باید سه درصد معلولین که شامل یک هزار و 200 نفر می شود را استخدام می کرد اما این قانون از سوی این وزارتخانه اجرایی نشد.

دکتر نصر در ادامه افزود: در حال حاضر سازمان بهزيستي به عنوان دستگاه متولي حمايت از معلولان از طريق قانوني پيگير اين موضوع است اما وزارت آموزش و پرورش استدلال هایی دارد که مورد قبول ما نیست و اميدواريم با همكاري و تعامل این وزارتخانه، مشكل استخدام معلولان در آموزش و پرورش برطرف شود.

وی در ادامه افزود: در همین زمینه رایزنی هایی را با معاونت توسعه نیروی انسانی ریاست جمهوری انجام دادیم و به نتایج قابل قبولی نیز رسیده ایم. ضمن اینکه مسئولان آموزش و پرورش را نیز متقاعد کردیم که نسبت به استخدام معلولان اقدام کنند.

سرپرست دفتر توانمندسازی معلولین تاکید کرد: اخیرا صورت جلسه ای بین معاونت توسعه نیروی انسانی ریاست جمهوری و آموزش و پرورش امضا شده تا در مرحله اول 450 نفری که در آزمون آموزش و پرورش قبول شدند هرچه زودتر به استخدام این وزارتخانه درآیند و همزمان پیگیر مراحل بعدی نیز هستیم.

دکتر نصر در پایان اشاره کرد: قرار است وزارت بهداشت حدود 30 هزار پرستار استخدام کند. بر همین اساس سازمان بهزیستی و وزارت رفاه درخواستی مبنی بر اجرای قانون استخدام سه درصدی معلولین در دستگاه های دولتی را به وزارت بهداشت ارائه کرده اند. مطابق این قانون وزارت بهداشت موظف است مجوز استخدام 900 نفر از معلولان را صادر کند. البته موضوع استخدام و آزمون مربوطه نیز از سوی سازمان بهزیستی پیگیری می شود.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

نمایشگاه دستاورد مددجویان بهزیستی

برپایی بازارچه دائمی برای بانوان کاشانی و زنان سرپرست خانوار در فرهنگسرای فیض کاشان

بازارچه دائمی مشاغل خانگی برای بانوان، بویژه زنان سرپرست خانوار در فرهنگسرای فیض کاشان برپا ...

اقدامات زمینه ساز جدید برای اشتغالزایی مددجویان سی بی آر در کاشان، اشتغال مددجویان بهزیستی

اقدامات زمینه ساز جدید برای اشتغالزایی مددجویان CBR در کاشان

برگزاری جلسه و فراهم ساختن مقدمات به شکلی نو ، برای اشتغال زایی مددجویان روستایی ...

۳ نظرات

  1. باسلام وادب:دانشجوی ترم آخرارشد فقه وحقوقم مددجوی بهزيستی اراکم پدرم ازدنيارفته سرپرست خانواده ام10ساله دنبال کارم خسته شدم.بريدم.ازدرس خوندن پشيمون شدم وقتی بهزيستی حقوق مارورعايت نمی کنه ازدستگاههای ديگه چه انتظار؟شماروبه جانبازکربلا حضرت ابالفضل(ع)فقط حرف نزنيد عمل کنيد.

    • ناشناس معلول ولی متوکل به خدا

      شما را فقط به بزرگی خدا سوگند میدهیم پیگیر تبدیل وضعیت معلولین با سهمیه 3 درصدی در ادارات دولتی باشید . شمایید و خود خدا … سپردیم به لطف خدا و منت اهل بیت (ع) و دستان نوازشگر شماها /// جان حسین (ع)فاطمه ما را کمک کنید … یا علی (ع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister