صفحه اصلی | آرشیو اخبار | 50 ليتر سوخت علي الحساب و حمايتي، دي ماه به كارت هاي سوخت واريز مي شود

50 ليتر سوخت علي الحساب و حمايتي، دي ماه به كارت هاي سوخت واريز مي شود

رييس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور گفت:دولت به منظور حمايت از سيستم حمل و نقل عمومي، سهميه 50 ليتري به صورت علي الحساب و حمايتي در دي ماه براي دارندگان خودروهاي شخصي در نظر گرفته است.

‘محمد رويانيان’ روز شنبه افزود: اين ميزان سوخت به صورت علي الحساب و با قيمت هر ليتر يك هزار ريال ارايه مي شود و ارتباطي با سهميه و تصميمات اتخاذ شده براي دي ماه ندارد .
وي ادامه داد:‌ به استثناي خودروهاي تاكسي و آژانس هاي دوگانه سوز، مابقي خودروها با كاهش 15 درصدي، اين سهميه حمايتي را دريافت خواهند كرد.
رويانيان خاطر نشان كرد: اين ميزان سوخت ارايه شده ، ارتباط با سهميه رسمي دي ماه و همچنين تصميمات اتخاذ شده در خصوص هدفمند كردن يارانه ها ندارد و تنها به منظور حمايت دولت از سيستم حمل و نقل كشور صورت گرفته است .
رييس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور گفت: ‌درماههاي گذشته، ميزان سوخت در نظر گرفته شده براي بخش حمل و نقل عمومي و شخصي، 45 ميليون ليتر بود كه با تدابير اتخاذ شده، اين ميزان به 39 ميليون ليتر كاهش يافته است.

***تثبيت نرخ حمل و نقل عمومي و بار
رويانيان از تثبيت نرخ حمل و نقل عمومي و بار براي اولين بار با فرمول طراحي شده خبر داد و گفت: از امروز بخش قيمت گذاري در بخش حمل و نقل عمومي و بار مشخص شده است و قيمت گذاري ها از اين طريق اعلام مي شود.
وي با تاكيد بر اينكه قيمت ها مشخص شده است و قابليت كنترل را دارد، خاطر نشان كرد: با بهره‌گيري از بارنامه هاي رايانه اي عملكرد تمامي كاميون ها، ميني بوس ها و اتوبوسها در يك سامانه جمع آوري و به طور ماهانه كنترل خواهد شد.
رييس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور همچنين از راه اندازي سامانه مديريت رايانه اي ناوگان حمل و نقل عمومي در كلان شهرها خبر داد و تصريح كرد: سامانه عرضه سوخت به صورت هوشمند در كشور اجرايي مي شود .
وي اجرايي شدن اصلاحات مديريتي در حوزه حمل و نقل را از ديگر برنامه هاي دولت در بخش حمل و نقل عمومي اعلام كرد و افزود: 284 هزار مسير حركت كاميون ها با انواع كاربري و كالايي كه جابجا مي كنند از امروز ساماندهي شده است و قابليت اجرا خواهد داشت.
رويانيان ادامه داد : دولت حمايت همه جانبه از سيستم حمل و نقل عمومي را در دستور كار خود قرار داده است تا كمترين آثار و تبعات ناشي از اجراي قانون هدفمند سازي يارانه ها را شاهد باشيم .

** كرايه وسايل حمل و نقل عمومي تغيير نمي كند
رييس ستادمديريت حمل و نقل و سوخت كشور گفت : نرخ كرايه اتوبوس، ميني بوس، مترو ،هواپيما و قطار تغييري نخواهد داشت و هرگونه تغيير قيمت در سال آينده، منوط به برنامه ريزي دولت و تحت نظارت دولت خواهد بود.
وي با يادآوري انعقاد قرارداد افزايش خطوط(كريدور ) جديد در بخش مترو اظهار داشت:اعتبار لازم براي خريد واگن مترو و اتوبوس هاي درون شهري در 21 آذر ماه از خزانه برداشت شده و به وزارت كشور ارايه شده است .
رويانيان همچنين به پرداخت يك هزارو 900 ميليارد ريال اعتبار به متروي تهران اشاره كرد و افزود: اكنون مسوولان متروي شهر اصفهان در يكي از كشورها براي خريد واگن به سر مي برند.

**انتصاب فرمانداران به عنوان رييس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت
رييس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور با بيان اينكه حمايت هاي صورت گرفته، وجود هر گونه دغدغه اي را در بخش حمل و نقل عمومي بي مورد مي كند، گفت: از امروز در شهرستان ها كميته اي شامل فرماندار وبخشدار به عنوان رييس ستاد مديريت حمل و نقل سوخت و نماينده قوه قضاييه، سيستم حمل و نقل عمومي را تحت كنترل خواهند داشت.
به گفته رويانيان، در كميته حمل و نقل عمومي و بار در تهران(پايتخت )، وزير كشور، وزير راه و ترابري و رييس ستاد مديريت حمل و نقل سوخت كشور حضور دارند.
وي اضافه كرد: اين كميته تصميم هاي مديريت زمان و توسعه را براي بخش حمل و نقل عمومي تا پنج سال آينده خواهد گرفت .
وي گفت: اين هفته بسترهاي لازم در بخش حمل و نقل آماده مي شود تا مردم در ورود به مرحله جديد در اين بخش، دچار مشكل نشوند.

منبع :ایرنا

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

آغاز به کار سامانه اشتغال

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری صداوسیما، علی ربیعی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما ...

حقوق بازنشستگان کشوری بیشتر شد

پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان از این ماه، درخواست از مجلس برای حفظ تعاونی‌های سهام عدالت، ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister