صفحه اصلی | آرشیو اخبار | ارایه یارانه به خانوارهای ثبت نامی جدید به سال آینده موکول می‌شود

ارایه یارانه به خانوارهای ثبت نامی جدید به سال آینده موکول می‌شود

سخنگوی طرح تحول اقتصادی :خانوارهای جدیدی که در نیمه دوم سال جاری برای دریافت یارانه ثبت نام ‌کنند از سال آینده مشمول دریافت یارانه خواهند شد؛در این مرحله اطلاعات سرپرستان خانوارها جمع آوری و سپس میزان یارانه‌ پرداختی به آنها محاسبه می‌شود

سخنگوی طرح تحول اقتصادی گفت: خانوارهای جدیدی که در نیمه دوم سال جاری برای دریافت یارانه ثبت نام ‌کنند از سال آینده مشمول دریافت یارانه خواهند شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا،محمدرضا فرزین،سخنگوی طرح تحول اقتصادی ،افزود: در این مرحله اطلاعات سرپرستان خانوارها جمع آوری و سپس میزان یارانه‌ پرداختی به آنها محاسبه می‌شود.
وی ادامه داد: اطلاعات جمع آوری شده توسط مرکز آمار ایران پردازش خواهد شد و سپس این اطلاعات به سازمان هدفمند‌سازی یارانه‌ها انتقال می‌یابد.
معاون اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی افزود: ‌به سرپرستان خانوارهای جدید، مبالغ پرداختی گذشته پرداخت نمی‌شود زیرا در آن زمان ثبت نامی توسط آنها انجام نشده بوده است.
وی اظهار داشت: هرچند سایت جمع آوری اطلاعات در طول سال همواره باز بوده و امکان ثبت نام در آن وجود داشته اما براساس برنامه‌ها قرار است مرکز آمار در سال دو مرتبه اطلاعات پردازش شده را به وزارت رفاه و تامین اجتماعی انتقال دهد.
وی خاطرنشان کرد: هرچند افرادی که در نیمه اول سال جاری ثبت نام کرده‌اند در نیمه دوم سال به آنها یارانه پرداخت شد اما افرادی که در نیمه دوم سال ثبت نام کنند در نیمه اول سال بعد یارانه خود را دریافت خواهند کرد.
فرزین در پاسخ به پرسشی مبنی بر چرایی واریز یکسان یارانه نقدی علیرغم آنکه قرار بود میزان یارانه پرداختی به مناطق محروم بیش از سایر مناطق باشد، گفت: هرچند در مرحله اول مبلغ 40 هزار و 500 تومان به ازای هر فرد به صورت یکسان برای تمام مناطق پرداخت شده اما امیدواریم با پایان مطالعات بتوانیم براساس مصوبه کارگروه طرح تحول اقتصادی به افراد تحت پوشش سازمان‌های حمایتی و مناطق محروم درصد بیشتری را تخصیص دهیم.
سخنگوی طرح تحول اقتصادی ادامه داد: این امر موکول به سال بعد و پایان مطالعات شده است و در مراحل بعدی پرداخت، این امر مورد توجه قرار خواهد گرفت.
وی درباره واریز یارانه به خانوارهایی که در مرحله اول مبلغی کمتر از تعداد اعضا دریافت کرده‌اند، گفت: در مرحله اول پرداخت، خانوارها با اعضای حداکثر شش نفر یارانه دریافت کرده اند اما به صورت مجدد دستور داده شده که به خانوارهای با اعضای بیشتر نیز یارانه پرداخت شود و هم اکنون تمام خانوارها با اعضای حتی هفت و یا هشت نفر نیز یارانه دریافت می‌کنند.
سخنگوی طرح تحول اقتصادی در خصوص کنترل تورم پس از اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها، تصریح کرد کارگروه طرح تحول اقتصادی مجموعه‌ای از اقدامات را برای کنترل تورم اتخاذ کرده که بخشی از آن در قالب بسته‌های سیاستی بازرگانی، صنعتی، حمل و نقل؛ کشاورزی و غیره در نظر گرفته شده تا بتوانیم افزایش قیمت ناشی از انرژی را در قیمت تمام شده جبران کنیم که البته این امر اقدام بسیار موثری است.
وی با بیان آنکه بسته‌های حمایتی در این راستا تدوین شده است، اظهار داشت: بسته جدیدی نیز طراحی شده تا براساس آن منابعی که در اختیار خانوارها قرار می‌گیرد با همکاری بخش خصوصی به سمت بازار سرمایه، کالاهای دائمی و پس‌انداز سوق داده شود تا با این روش بتوانیم میزان نقدینگی موجود در جامعه را کنترل کنیم.


در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

آغاز به کار سامانه اشتغال

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری صداوسیما، علی ربیعی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما ...

حقوق بازنشستگان کشوری بیشتر شد

پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان از این ماه، درخواست از مجلس برای حفظ تعاونی‌های سهام عدالت، ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister