صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار مشارکت ها | اعتماد به معلولان شرط نخست حضور آنها در جامعه است

اعتماد به معلولان شرط نخست حضور آنها در جامعه است


مديركل بهزيستي استان اصفهان گفت: اعتماد به معلولان شرط نخست حضور معلولان در جامعه كنوني است.

محمود محمدزاده صبح امروز در ديدار با جمعي از معلولان آسيب مغزي انجمن توان‌خواهان جسمي ذهني فردا اظهار داشت: مادران و پدران كودكان معلول نيز دوست دارند در مساجد و مراسم‌ مختلف شركت كنند اما كودكانشان اين اجازه را از آنها سلب كرده‌اند.
وي افزود: نگاه اشتباه مردم به اين كودكان و والدين آنها موجب شده است تا والدين اين كودكان از حضور در چنين مراكزي محروم شوند.
مديركل بهزيستي استان اصفهان با اشاره به فعاليت چشمگير و قابل توجه انجمن‌هاي حمايت از معلولان در سطح استان تصريح كرد: فعاليت اين انجمن‌ها و مراكز موجب شده است تا بار سنگيني از دوش بهزيستي برداشته شود.
وي افزود: مديران و مسئولان ارشد كشوري بايد به گونه‌اي برنامه‌ريزي كنند كه حركت‌هاي اين انجمن‌ها استمرار داشته باشد و موجب تسهيل در ارائه خدمات دولت به اين قشر شوند.
محمدزاده تصريح كرد: هر‌چند نگاه مردم به معلولان كمي تغيير كرده است اما براي رسيدن به ايده‌آل‌ها همچنان فاصله زيادي داريم.
وي با انتقاد از اينكه محل‌هاي ورودي سازمان‌ها، خيابان‌ها و مراكز تجاري و سامانه حمل و نقل در استان براي معلولان تعبيه نشده است، گفت: معلولان حق دارند كه عبور و مرور راحتي داشته باشند و به راحتي از تاكسي و اتوبوس استفاده كنند و اميدواريم طي نشستي كه مهر ماه با مسئولان اجرايي داشتيم، عبور و مرور معلولان براي رفتن پاساژ‌ها، بانك‌ها و نهادها تسهيل شود.
مديركل بهزيستي استان اصفهان با بيان اينكه معلولان نياز به ترحم ندارند و بايد به آنها خدمت شود، اضافه كرد: اشتغال معلولان ما به راحتي قابل حل است، ناشنوايان در كارهاي هنري و فني ماهرند، نابينايان در تلفن‌خانه‌ها و آزمايشگاه‌ها به راحتي مي‌توانند فعاليت كنند اما كسي به آنان توجهي ندارد.
وي با اشاره به اينكه اعتماد به معلول شرط نخست حضور معلول در جامعه است، گفت: معلولان در شهر اصفهان و در جامعه كم ديده مي‌شوند زيرا به راحتي نمي‌توانند در خيابان‌ها عبور و مرور كنند.
محمدزاده همچنين با اشاره به 13 آذر، روز جهاني معلولان گفت: روز واقعي معلولان زماني است كه يك معلول بدون استرس از خانه خارج شود، به مدرسه و دانشگاه برود، اشتغال داشته باشد و مشكلي براي سوار شدن به تاكسي و اتوبوس براي وي پيش نيايد.‌
وي افزود: در استاني زندگي مي‌كنيم كه مزين به ويژگي‌هايي همچون تاريخي، مذهبي، فرهنگ ايثار و شهادت است‌ پس چرا اين استان مزين به ويژگي‌هاي خدمت به معلولان نباشد.
مديركل بهزيستي استان اصفهان با اشاره به اينكه روز معلولان روز تجليل و تقدير از آنان نيست، تصريح كرد: در اين روز اگر از معلولي در زمينه اشتغال، مسكن، درمان و رفاه دستگيري شود، اين روز، روز جهاني معلولان است لذا تزريق عواطف انساني و عشق خدمت به معلولان، جامعه معلولان را زيبا مي‌كند.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

برگزاری جلسه توجیهی مسكن واشتغال در اداره بهزیستی کاشان

جلسه توجیهی مسکن واشتغال در اداره بهزیستی کاشان برگزار شد. در این جلسه کریم زاده- ...

برگزاري جلسه توجيهي غربالگري شنوايي

اداره بهزيستي كاشان،در راستاي افزايش تعامل بين بخشي وكاهش وپيشگيري از معلوليت شنوايي ،جلسه توجيهي ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister