صفحه اصلی | آرشیو اخبار | خبر ویژه | پیام تسلیت به مناسبت مرگ دلخراش معلم نابینا

پیام تسلیت به مناسبت مرگ دلخراش معلم نابینا

خبرنگار و معلم سختكوش نابينا بر اثر سقوط مرگبار به چاله ايستگاه مترو ایستگاه خزانه، به طور دلخراشي جان سپرد.

دکتر احمد اسفندیاری، سرپرست سازمان بهزیستی کشور به همین مناسبت، پیام تسلیتی صادر کرد. متن کامل این پیام بدین شرح است:

انا لله و انا الیه راجعون
با خبر شدیم که همزمان با 23 مهرماه که آن را به نام روز جهانی ایمنی عصای سفید و نماد حضور اجتماعی نابینایان می شناسیم ، یکی از نابینایان تلاشگر کشورمان به سوی معبود پرکشید.

سرکار خانم هما بدر، نابینای نخبه و تحصیلکرده، معلمی کوشا در عرصه آموزش استثنایی، از فعالان مطبوعاتی در امور معلولان و انسانی سرشار از عشق به زندگی ، روز شنبه 24 مهرماه سالجاری حین انتظار برای سوار شدن به مترو از سکوی ایستگاه خزانه بر روی ریل قطار سقوط و  بر اثر این حادثه جان به جان آفرین تسلیم کرد .

لذا  اینجانب، ضمن آرزوی علو درجات برای این عزیز از دست رفته و طلب صبر و شکیبایی برای خانواده ایشان، مراتب تأسف و تأثر خود را به جامعه نابینایان کشور اعلام می دارد.

اما چنانکه پروردگار متعال فرموده اند در هر مصیبتی حکمت و عبرتی است برای اهل عالم. بدون شک از جمله پیامهای عبرت آموز این واقعه جانکاه غفلت متولیان امر مناسب سازی امکانات شهری است که عدم رعایت و اجرای دقیق آن می تواند به قیمت جان شهروندان معلول تمام شود.

متأسفانه به رغم پی گیریهای به عمل آمده، تلاشها جهت مناسب سازی شهر برای معلولان به کندی پیش می رود.

لذا سازمان بهزیستی بر خود لازم می داند تا ضمن خاطر نشان ساختن این مشکل از مسئولان محترم شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهر تقاضا نماید تا با رفع تبعیض نسبت به افراد معلول، عزم خود را بیش از پیش در جهت مناسب سازی و ایمن سازی شهر جزم نمایند.

به امید روزی که تمامی ما در راستای عمل به وظایف دینی و انسانی خود گام برداریم تا سلامت، عزت و شکوفایی را برای تمامی اقشار مردم به ارمغان آوریم.

دکتر احمد اسفندیاری
سرپرست سازمان

منبع: روابط عمومی سازمان بهزیستی کشور

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

برگزاری پویش ملی تاب آوری اجتماعی در کاشان

معاون مدیرکل بهزیستی و رئیس اداره بهزیستی کاشان گفت: پویش ملی تاب آوری اجتماعی با ...

تزریق واکسن کرونا به سالمندان مستقر در مراکز تحت نظارت بهزیستی کاشان ، تزریق واکسن کرونا به جامعه هدف بهزیستی، تزریق واکسن کرونا به مددجویان بهزیستی، اولویت واکسن کرونا

تزریق واکسن کرونا به سالمندان مستقر در مراکز تحت نظارت بهزیستی کاشان

متقی نژاد ،معاون مدیر کل و رئیس اداره بهزیستی کاشان از تزریق واکسن کرونا به ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister