صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار ستادی | نظر مثبت مراجع برای پرداخت فطریه به بهزیستی

نظر مثبت مراجع برای پرداخت فطریه به بهزیستی

 
سرپرست سازمان بهزیستی کشور در آستانه عید سعید فطر گفت: سازمان به روش های مختلفی آماده دریافت کمک های نقدی و جنسی هموطنان برای استفاده در مصارف مورد نیاز این سازمان است.

وی با اشاره و قرائت فتاوایی از مقام معظم رهبری، دفتر امام خمینی (ره) و برخی از مراجع تقلید گفت: طبق این مدارک دریافت مبالغ فطریه از سوی سازمان بهزیستی کشور با اجازه مراجع بدون مانع خواهد بود و طبق اعلام انجام شده در رسانه ها سهم سادات برای تفکیک تنها به صندوق های مراکز بهزیستی پرداخت می شود و باقی هم وطنان می توانند کفاره، زکات فطریه و کمک های نقدی را از طریق دستگاه های خود پرداز و نیز پرداخت نقدی و یا اینترنتی به حساب های تعیین شده واریز کنند.

دکتر احمد اسفندیاری

 که در این نشست خبری به سوالات خبرنگاران در خصوص عملکرد 155 روزه حضورش در سازمان بهزیستی پاسخ می داد در بخش دیگری از این جلسه به جمع آوری بیش از 270 میلیارد ریال کمک از سوی خیران اشاره کرد و گفت: این کمک ها بیشتر به شکل خدمات افراد ارائه شده و ما در سال جاری و به کمک رسانه ها انتظار داریم تا بتوانیم مشارکت های بیشتری را شاهد باشیم.

طرح “همراه مهر” و توافق با شرکت ایرانسل برای دریافت کمک های نقدی از طریق ارسال پیام کوتاه بدون متن به شماره8111، بخش دیگری از طرح هایی جلب مشارکت ماه رمضان امسال  بود که سرپرست سازمان بهزیستی به آنها اشاره کرد و گفت: این نوع کمک ها بدون در بر داشتن هزینه جانبی برای مردم و با قابلیت تعیین میزان و محل اختصاص کمک ها همراه خواهد بود که در آینده این بخش را نیز راه اندازی می شود.

دکتر اسفندیاری در این جلسه در پاسخ به انتقاد برخی افراد غیر مسئول در خصوص برخی از مسئولیت های سازمان گفت: «در بحث های اجتماعی مورد نظر سازمان بیش از 22 دستگاه دولتی سهیم هستند و نقطه آخر این مسیر به بهزیستی ختم می شود اما برخی افراد بدون مطالعه قوانین و مقررات تنها سازمان را زیر سوال می برند که این روش صحیحی برای نقد نیست.»

وی در ادامه به بررسی وضعیت معلولان متقاضی جذب در آموزش و پرورش پرداخت و اعلام کرد: «معلولانی که گواهی معلولیت خود را برای استفاده از سهمیه سه درصدی جذب به آموزش و پرورش ارائه داده اما موفق به جذب در آزمون اخیر نشده اند در صورت داشتن اعتراض باید به مراکز بهزیستی در شهرهای خود مراجعه کنند.»

در این نشست اسفندیاری اعلام آمادگی کرد تا برای مشخص شدن وضعیت پذیرش کودکان خیابانی و تعامل بیشتر دستگاه های مرتبط با حضور خبرنگاران بازدیدهایی در نظر گرفته شود.

وی در این باره گفت: «ما اعتقادی به کودک کار نداریم چرا که کودکان نباید کار کنند و افرادی که از این سرمایه های جامعه سوء استفاده می کنند باید تحت تعقیب قرار بگیرند. ما بدون مجوز قانونی حق اقدام در جهت پذیرش این کودکان دارای سرپرست و به اصطلاح بدسرپرست نداریم  و این تنها به حکم دادگاه بستگی دارد.»

وی با اشاره به بحث های مکمل در این موضوع همچون فرهنگ سازی برای خانواده ها و بحث پیشگیری در خصوص مسئولیت دستگاه های دیگر گفت: «انتظار داریم طبق فرمایش مقام معظم رهبری دستگاه ها در کنار هم برای رفع مشکلات تلاش کنند.»

ضمنا شماره حساب جام 2345036020 بانک ملت قابل واریز در کلیه شعب بانک ملت آماده دریافت فطریه ،سهم سادات ،کفاره روزه ،زکات ،صدقه و سایر کمک هموطنان کاشانی میباشد.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

آیین گرامیداشت فرزندان مکلف کارکنان اداره بهزیستی شهرستان کاشان برگزار شد

آیین گرامیداشت فرزندان به سن تکلیف رسیده کارکنان اداره بهزیستی شهرستان کاشان

در روزهای گرامیداشت هفته ی دولت و با حضور متقی نژاد معاون مدیر کل و ...

مددجویان بهزیستی کاشان بیش از ۱۰ میلیارد تومان وام اشتغالزایی گرفتند، تسهیلات اشتغالزایی ،حق بیمه ،طرح‌های خوداشتغالی، سهمیه سه درصد استخدام افراد دارای معلولیت ،کمک هزینه مسکن، معافیت پرداخت هزینه صدور پروانه ساختمانی، رایگان نمودن امتیازهای آب، برق، گاز و فاضلاب،

مددجویان بهزیستی کاشان بیش از ۱۰ میلیارد تومان وام اشتغالزایی گرفتند

رییس اداره بهزیستی کاشان گفت: طی یکسال گذشته و در راستای توانمندسازی مددجویان زیر پوشش ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister