صفحه اصلی | آرشیو اخبار | واگذاری مجتمع شهید قنایی کاشان به موسسه خیریه

واگذاری مجتمع شهید قنایی کاشان به موسسه خیریه

محمد رضا خشتی  گفت: با واگذاری مجتمع دولتی شهید قنایی کاشان که مسئولیت نگه داری و تربیت شبانه روزی فرزندان بی سرپرست و بد سرپرست در مقطع دبیرستانی را به عهده دارد این مجتمع تبدیل به مرکز هیئت امنایی می شود.
وی با اشاره به اخذ مجوز تاسیس توسط هیئت مدیره ی موسسه کریم اهلبیت (ع) از فرمانداری ویژه ی کاشان افزود: این موسسه پس از گرفتن پروانه ی فعالیت از سازمان بهزیستی استان اصفهان به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز می کند.
به گفته ی وی مراکز نگهداری فرزندان بی سرپرست و بد سرپرست در کاشان که بصورت هیات امنایی اداره می شوند خانه های بهشت، بهار و بهارگیلان هستند که در مجموع در این سه خانه 60 کودک و نوجوان بی سرپرست و بد سرپرست نگهداری می شوند.
رئیس اداره ی بهزیستی کاشان تصریح کرد: در مراکز بهشت و بهار پسران مقاطع راهنمایی و ابتدایی و در خانه ی بهار گیلان کودکان سه تا شش سال نگه داری می شوند.
خشتی یارانه ی قابل پرداخت توسط سازمان بهزیستی به هر فرزند در این مراکز را یک میلیون ریال عنوان کرد و گفت: مابقی هزینه های آنها از طریق کمکهای خیرین تامین می شود.
وی مبلغ یارانه پرداختی توسط اداره بهزیستی کاشان به مراکز نگهداری کودکان و بی سرپرست و سرپرست در حوزه امور اجتماعی طی سال 88 را مبلغ 40 میلیون 800 هزار ریال عنوان کرد و گفت: این اداره در سال گذشته یک مورد کمک به مبلغ 10 میلیون ریال را هم به یک موسسه خیریه داشته است.
به گفته وی این اداره در حوزه امور توانبخشی نیز مبلغ 4 میلیارد و 610 میلیون ریال یارانه به مراکز نگهداری شبانه روزی و به 220 نفر هم مبلغ یک میلیارد و 754 میلیون و 400 هزار ریال یارانه به مراکز توانبخشی و آموزشی روزانه پرداخت کرده است. خشتی وجود این مجتمعهای شبه خانواده را برای قشر آسیب پذیر کودک و نوجوانی که از نعمت کانون گرم خانواده دور هستند مثبت ارزیابی کرد.
گفتنی است تعداد 68 مركز دولتي و غير دولتي (خيريه‌اي و خصوصي) تحت نظارت اداره بهزيستي كاشان خدمات حمايتي، درماني و مشاوره‌اي خود را به مددجويان ارائه مي‌كنند که شامل 13 مركز دولتي، 46 مركز خصوصي و 9 مركز خيريه‌اي در حوزه‌هاي امور اجتماعي، توانبخشي و پيشگيري از معلوليت‌ها و آسيب‌هاي اجتماعي است.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

نماینده ولی فقیه در کاشان: خدمت در بهزیستی خدامدارانه است

خدمت در بهزیستی خدامدارانه است

نماینده ولی فقیه در کاشان با بیان اینکه خدمت در بهزیستی بی ریا، مخلصانه و ...

جلسه ی تبیین ، توجیه و جانمایی سامانه ی “تصمیم” در فرمانداری کاشان برگزار شد

با حضور کارشناسان ادارات و دستگاههای مرتبط، جلسه ی تبیین و توجیه سامانه کنترل و ...

۲ نظرات

  1. با سلام
    لینک شما در سایت ما قرار گرفت
    شما نیز لینک سایت ما را با عنوان خبرگذاری بابلی در سایت خودتان قرار دهید
    با تشکر
    مهدی محمدی (مدیریت سایت بابلی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister