صفحه اصلی | آخرین مرحله اعلام حساب بانکی برای دریافت یارانه

آخرین مرحله اعلام حساب بانکی برای دریافت یارانه

فردا (دوشنبه 25 مرداد 89) آخرین مرحله اعلام حساب بانکی سرپرست خانوار برای دریافت یارانه نقدی در کشور آغاز می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل ازایسنا، سرپرستان خانوار در استان‌های تهران، قم و قزوین که فرم اطلاعات اقتصادی خانوار را پر کرده‌اند و به دریافت یارانه نقدی تمایل دارند، از فردا به مدت یک هفته می‌توانند به اعلام حساب بانکی سرپرست خانوار در سامانه اینترنتی
www.refahi.ir اقدام کنند.
در همین زمینه سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی با اشاره به این که در فاز نخست اجرای طرح بالغ بر 68 میلیون نفر اطلاعات خود را در مرکز آمار ثبت کرده‌اند، گفت: 86 درصد این افراد تاکنون اقدام به ثبت حساب بانکی در 26 استان کشور کرده‌اند که قطعا بخشی از کسانی که شماره حساب خود را ثبت نکرده‌اند، از دریافت یارانه‌ها منصرف شده و بخش دیگر به هر دلیلی علی رغم میل باطنی موفق به ثبت شماره حساب نشده‌اند که برای این گروه مهلت مجدد تعیین می‌شود.
محمدرضا فرزین افزود: در حال حاضر دو دغدغه‌ در میان مردم وجود دارد؛ نخست دغدغه‌ ثبت حساب بانکی و دوم دغدغه‌ ثبت فرم مرکز آمار برای کسانی که هنوز موفق به این کار نشده‌اند، بر این اساس گروه نخست در مهلت معین شده پس از اتمام ثبت حساب بانکی در سراسر کشور می‌توانند اقدام به ثبت شماره حساب خود کنند و گروه دوم نیز در مهلتی که در آذر ماه برای اصلاح اطلاعات حساب تعیین شده است، می‌توانند فرم مرکز آمار را تکمیل کنند.
وی با اشاره به اظهارات رئیس جمهور مبنی بر این که مبلغ نقدی یارانه‌ها مهر ماه به حساب مردم واریز می‌شود، یادآور شد: مطمئنا اصلاح قیمت‌ها با واریز یارانه‌ به حساب مردم همزمان نخواهد بود و اصلاح قیمت‌ها پس از واریز وجوه اجرایی می‌شود.
سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی ادامه داد: مبلغ نقدی یارانه‌ها به طور کامل قابل برداشت است که آیین‌نامه ویژه‌ای نیز در این باره توسط هیات دولت تصویب شده است.
رئیس مرکز آمار ایران نیز در این رابطه با تاکید بر اینکه از این پس خانواده ها نباید هیچ‌گونه نگرانی درباره تغییرات هویتی شناسنامه‌ای و جمعیتی در فرم اطلاعات اقتصادی خود داشته باشند، گفت: کار آمایش داده‌ها توسط مرکز آمار ایران به صورت دقیق انجام می‌شود و همه اطلاعات با شماره ملی افراد کنترل می‌شود از سوی دیگر پس از ثبت اطلاعات، داده‌ها دوباره با اداره ثبت احوال و ثبت اسناد کنترل می‌شود. بنابراین امکان خطا در این سیستم وجود ندارد.
عادل آذر همچنین در پاسخ به این سوال که آیا اطلاعات شناسنامه‌ای و اطلاعات اقتصادی خانوارها به طور همزمان در تخصیص یارانه نقدی دخالت خواهد کرد یا خیر؟ گفت: بر اساس مصوبه کارگروه تحول اقتصادی و قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در اولین مرحله تنها اطلاعات شناسنامه‌ای برای پرداخت سرانه ملاک خواهد بود، اما در فاز دوم که زمان آن هنوز مشخص نیست، قطعا روش پلکانی معکوس با توجه به اطلاعات اقتصادی خانوار ملاک عمل قرار می‌گیرد. به این معناکه دهک‌های پردرآمد از یارانه‌ کمتری برخوردار خواهند شد.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

همایش تحکیم بنیاد خانواده در کاشان،نیروی انتظامی ، اداره بهزیستی ، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی و شورای هماهنگی هیئات مذهبی کاشان ،سرهنگ بساطی فرماندهی نیروی انتظامی کاشان

همایش تحکیم بنیاد خانواده در کاشان

اگر خانواده دارای استحکام باشد جامعه از استحکام برخوردار می شود. به گزارش روابط عمومی اداره ...

اهدای خون کارمندان اداره بهزیستی کاشان

بسیج اهدای خون توسط کارکنان بهزیستی کاشان

همزمان با هفته بسیج مستضعفین و در راستای ترویج فرهنگ اهداء خون و کمک به ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister