صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار توانبخشی | رونمایی از پلاک ویژه خودروهای معلولان

رونمایی از پلاک ویژه خودروهای معلولان

بهزیستی/ رونمایی از پلاک خودرو ویژه معلولان

با حضور سرپرست سازمان بهزیستی کشور و رئیس پلیس راهور ناجا، از پلاک ویژه خودروی معلولان در شهرک آزمایش رونمایی شد.

سردار مومنی در این مراسم گفت: معلولان اگرچه دارای مشکلات جسمی هستند اما توانمندی های مؤثری دارند و حرکت، انتقال و جابه جایی می تواند در شکوفا شدن توانمندی های آنها بسیار موثر باشد.

رئیس پلیس راهور ناجا خدمت به معلولان را از وظایف سازمان خودش دانست و ادامه داد: از زحمات سازمان بهزیستی و دفتر جانبازان و معلولان پلیس راهور تشکر می کنم.

دکتر اسفندیاری سرپرست سازمان بهزیستی نیز در سخنانی ضمن اشاره به توانمندی های فکری، معنوی و روحی معلولان، محدودیت های جسمی را در مقابل این توانایی ها بسیار ناچیز دانست و گفت: موفقیت های معلولان در عرصه های مختلف نیازمند توجه بیشتر است  تا این توانمندی ها شکوفا شود.

وی از پلیس راهنمایی و رانندگی به عنوان یکی از دستگاه های پیشتاز در رعایت قانون حقوق جامع حمایت از معلولان یاد کرد و از زحمات فرماندهی و پرسنل این نهاد تشکر کرد.

پس از سخنرانی روئسای دو مجموعه، پلاک گذاری 4 خودروی مناسب سازی شده ویژه معلولان با طرح واره معلولان انجام شد.

به گفته کارشناسان راهور امتیازهای ویژه ای همچون عبور از محدوده طرح ترافیک، توقف در مناطق خاص و عبور و مرور شهری برای دارندگان این پلاک ها در نظر گرفته شده است.

طرح پلاک جانبازان یک سال پیش به اجرا درآمده است و طی این مدت سازمان بهزیستی برای رعایت حقوق جامعه هدف خود با همکاری پلیس راهور اقدام به اختصاص طرحی برای معلولان دارای معلولیت شدید و بسیارشدید کرد که هم اکنون بیش از 1600 نفر از طریق پلیس راهور و با ارائه معرفی نامه از سازمان بهزیستی کشور در طرح دریافت پلاک معلولان ثبت نام کرده اند.

در این مراسم که با حضور تنی چند از معلولان انجام شد، مهندس برجیان به نمایندگی از جامعه معلولان به رئیس و کارکنان راهور تهران لوح تقدیر اهدا کرد.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

تزریق واکسن کرونا به سالمندان مستقر در مراکز تحت نظارت بهزیستی کاشان ، تزریق واکسن کرونا به جامعه هدف بهزیستی، تزریق واکسن کرونا به مددجویان بهزیستی، اولویت واکسن کرونا

تزریق واکسن کرونا به سالمندان مستقر در مراکز تحت نظارت بهزیستی کاشان

متقی نژاد ،معاون مدیر کل و رئیس اداره بهزیستی کاشان از تزریق واکسن کرونا به ...

اداره بهزیستی کاشان، مددجوی جسمی حرکتی شاعر ، هنرمند، مخترع ایرج نوروزی خراقی،

دیدار شهردار وامام جمعه ی راوند و دیگر مسئولین شهری با شاعر ،نویسنده و مخترع دارای معلولیت جسمی و حرکتی

بمناسبت ایام الله دهه میارک فجر شهردار کاشان با همراهی جمعی از مدیران شهری در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister