صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار توانبخشی | کم‌کارترین دستگاه‌ها در امر مناسب‌سازی ویژه معلولان معرفی می‌شوند

کم‌کارترین دستگاه‌ها در امر مناسب‌سازی ویژه معلولان معرفی می‌شوند

به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»‌، احمد اسفندياري در حاشيه برگزاري سمينار علمي تخصصي شهر بدون مانع در جمع خبرنگاران اظهار داشت: يكي از اصلي‌ترين مشكلات معلولان تردد و حركت در معابر و اماكن عمومي است كه بايد مسئولان مربوطه در اين خصوص اقداماتي را انجام دهند.

وي با بيان اينكه طبق آمار تمامي دستگاه‌ها و ادارات دولتي براي معلولان مناسب‌سازي شده است، افزود: تنها مشكل براي معلولان معابر عمومي، پارك‌‌ها هستند چرا كه در اين محل‌ها، معلولان نمي‌توانند به راحتي تردد كنند.

اسفندياري در پاسخ به اين پرسش كه آيا سازمان بهزيستي تعامل و جلساتي را با شهرداري در خصوص مناسب‌سازي معابر دارد، گفت: طبق قانون اين وظايف براي شهرداري مشخص شده است و سازمان نيز در مواقعي كه لازم باشد، نكات و گزارشي را به اين دستگاه ارسال مي‌كند و نيازي به حضور مستمر در جلسات نيست.

سرپرست سازمان بهزيستي اشاره كرد: اقداماتي كه طي سال‌‌هاي گذشته در امر مناسب‌سازي انجام شده خوب است اما كافي نيست و شهرداري‌ها و شوراهاي اسلامي شهرها و روستاها در سراسر كشور بايد توجه ويژه‌اي به اين موضوع داشته باشند.

وي در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبني بر اينكه شهري را در كشور سراغ داريد كه امر مناسب‌سازي در آن كاملاً رعايت شده باشد، گفت: بنده به صورت عمومي شهري را سراغ ندارم.

اسفندياري تصريح كرد: دستگاه‌ها نبايد به ساختماني كه امر مناسب‌سازي را رعايت نكرده است پايان كار بدهند و دستگاهي كه برخلاف قانون عمل كند، بايد جوابگو باشد.

سرپرست سازمان بهزيستي كشور اظهار داشت: آيين‌نامه‌هاي مرتبط با قانون جامع حمايت از معلولان نياز به بازنگري دارد كه در حال حاضر در كميسيون اجتماعي اين موضوع در دست بررسي است كه اميدواريم اين موضوع به زودي ابلاغ شود.

وي در خصوص مشكلات معلولان در زمينه حمل و نقل و واگذاري خودروهاي معلولان بيان داشت: سازمان به دنبال واگذاري حوزه حمل و نقل معلولان به بخش خصوصي است، ضمن اينكه از دو هزار خودرو ويژه معلولان، 800 خودرو واگذار و 800 خودرو نيز در حال واگذاري است و بقيه نيز به زودي تحويل مي‌شود.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

اقدامات زمینه ساز جدید برای اشتغالزایی مددجویان سی بی آر در کاشان، اشتغال مددجویان بهزیستی

اقدامات زمینه ساز جدید برای اشتغالزایی مددجویان CBR در کاشان

برگزاری جلسه و فراهم ساختن مقدمات به شکلی نو ، برای اشتغال زایی مددجویان روستایی ...

پوستر عملکرد واحد توانبخشی بهزیستی کاشان سال 1398

عملکرد واحد توانبخشی بهزیستی کاشان در سال ۹۸

? تعداد افراد دارای معلولیت در شهرستان کاشان: ۵۰۲۶ نفر . ? تحت پوشش شهری: ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister