صفحه اصلی | آرشیو اخبار | نشست خبری نهضت تامین مسکن سازمان بهزیستی
شست خبری دکتر احمد اسفندیاری سرپرست سازمان بهزیستی کشور در خصوص نهضت تامین مسکن معلولان برگزار شد. سرپرست سازمان بهزیستی در جمع خبرنگاران و با اشاره به این نکته که تامین مسکن بیش از 50 درصد هزینه های یک خانوار را به خود اختصاص می دهد گفت: سازمان بهزیستی برای حل این مشکل عمده مددجویان اقداماتی انجام داده است. به طوری که از ابتدای شروع دولت نهم تاکنون بیش از 9 هزار واحد مسکونی به مددجویان تحویل داده شده است و 9 هزار واحد دیگر نیز آماده تحویل است. دکتر احمد اسفندیاری در ادامه به تفاهم نامه وزارت راه و تامین اجتماعی، وزارت مسکن و شهرسازی و بانک مرکزی اشاره کرده و افزود: با موافقت رئیس جمهور قرار بر آن شده است که تا پایان دولت دهم، 200 هزار واحد مسکونی با اولویت زنان سرپرست خانوار و معلولان شدید احداث و واگذار شود. وی ادامه داد: طبق این تفاهم نامه، زمین این واحدها به صورت رایگان توسط وزارت مسکن و شهرسازی و هزینه ساخت آن با 20 میلیون تومان وام با کارمزد 4 درصد تامین خواهد شد. سرپرست سازمان بهزیستی شروع بازپرداخت وام را 18 ماه پس از دریافت وام اعلام کرد و گفت: اقساط این وام، چیزی در حدود 110 هزار تومان است. همچنین در این تفاهم نامه مشکل ضمانت مددجویان هم برطرف شده است در واقع خود واحد مسکونی ضامن بازپرداخت اقساط خواهد بود.

نشست خبری نهضت تامین مسکن سازمان بهزیستی

نشست خبری دکتر احمد اسفندیاری سرپرست سازمان بهزیستی کشور در خصوص نهضت تامین مسکن معلولان برگزار شد.

سرپرست سازمان بهزیستی در جمع خبرنگاران و با اشاره به این نکته که تامین مسکن بیش از 50 درصد هزینه های یک خانوار را به خود اختصاص می دهد گفت: سازمان بهزیستی برای حل این مشکل عمده مددجویان اقداماتی انجام داده است. به طوری که از ابتدای شروع دولت نهم تاکنون بیش از 9 هزار واحد مسکونی به مددجویان تحویل داده شده است و 9 هزار واحد دیگر نیز آماده تحویل است.

دکتر احمد اسفندیاری در ادامه به تفاهم نامه وزارت راه و تامین اجتماعی، وزارت مسکن و شهرسازی و بانک مرکزی اشاره کرده و افزود: با موافقت رئیس جمهور قرار بر آن شده است که تا پایان دولت دهم، 200 هزار واحد مسکونی با اولویت زنان سرپرست خانوار و معلولان شدید احداث و واگذار شود.
وی ادامه داد: طبق این تفاهم نامه، زمین این واحدها به صورت رایگان توسط وزارت مسکن و شهرسازی و هزینه ساخت آن با 20 میلیون تومان وام با کارمزد 4 درصد تامین خواهد شد.

سرپرست سازمان بهزیستی شروع بازپرداخت وام  را 18 ماه پس از دریافت وام اعلام کرد و گفت:  اقساط این وام، چیزی در حدود 110 هزار تومان است. همچنین در این تفاهم نامه مشکل ضمانت مددجویان هم برطرف شده است در واقع خود واحد مسکونی ضامن بازپرداخت اقساط خواهد بود.

وی با بیان این نکته که حدود 98 هزار معلول فاقد مسکن تحت پوشش در سراسر کشور شناسایی شده اند خاطر نشان کرد: ممکن است در بعضی از مناطق برخی معلولان نیازمند باشند که تحت پوشش سازمان نیستند. این افراد از 19 خرداد تا 31 خرداد مهلت دارند تا در مراکز بهزیستی استان مربوطه خودشان تشکیل پرونده داده و ثبت نام کنند.

وی ملاک عمل در اجرای این طرح را ثبت نام اینترنتی دانست و افزود:  متقاضیان با ورود به سایت سازمان بهزیستی فرم ثبت نامی را پر خواهند کرد. تاکنون و با اینکه حجم وسیعی از تبلیغات صورت نگرفته است بیش از 7هزار و 500 معلول و مددجو برای شرکت در این طرح ثبت نام کرده اند.

وی در ادامه و در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد مسکن مهر گفت:  هریک از معلولان تنها می توانند در یکی از این دو طرح شرکت کنند. متقاضیان می توانند از آن طرح انصراف داده و در این طرح شرکت کنند و یا در همان طرح بمانند.

دکتر اسفندیاری در پایان این نشست خبری طرح ها و سیاست های قبلی سازمان در خصوص مسکن را پابرجا دانست و گفت:  این طرح سایر سیاست ها را نفی نخواهد کرد.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

اهدا جهیزیه به سه نوعروس تحت پوشش با همت یک فرد نیکوکار، اداره بهزیستی کاشان،

اهدا جهیزیه به سه نوعروس تحت پوشش

همزمان با آغاز ماه ربیع الاول از طرف یک فرد نیکوکار کاشانی به سه نوعروس ...

به مناسبت روز جهانی سالمندان، اختصاص صندلی ویژه سالمندان در ناوگان اتوبوس درون شهری شهرستان کاشان ،دکتر فرجی مدیر مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان،9 مهرماه روز جهانی سالمندان،

به مناسبت روز جهانی سالمندان

اختصاص صندلی ویژه سالمندان در ناوگان اتوبوس درون شهری شهرستان کاشان معاون مدیرکل و رئیس ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister