صفحه اصلی | آرشیو اخبار | واگذاری ۲۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان دولت دهم به معلولان بهزیستی
سرپرست سازمان بهزيستي كشور با اشاره به اينكه ثبت‌نام اينترنتي براي تأمين مسكن مددجويان با اولويت زنان سرپرست خانوار و معلولان بهزيستي از 19 تا 31 خرداد ادامه دارد، گفت: 200 هزار واحد مسكوني تا پايان دولت دهم به مددجويان و معلولان بهزيستي تحويل مي‌شود. احمد اسفندياري اظهار داشت: با توجه به تفاهم‌نامه‌اي كه ما بين وزارت رفاه و تامين اجتماعي و وزارت مسكن و شهرسازي امضا شده است، تحولي در نهضت مسكن مددجويان و معلولان بهزيستي به وجود مي‌آيد. وي تصريح كرد: در اين برنامه زمين از طرف وزارت مسكن به صورت رايگان در اختيار معلولان و مددجويان قرار مي‌گيرد و هيچ هزينه‌اي از سوي جامعه هدف دريافت نمي‌شود.

واگذاری ۲۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان دولت دهم به معلولان بهزیستی

سرپرست سازمان بهزيستي كشور با اشاره به اينكه ثبت‌نام اينترنتي براي تأمين مسكن مددجويان با اولويت زنان سرپرست خانوار و معلولان بهزيستي از 19 تا 31 خرداد ادامه دارد، گفت: 200 هزار واحد مسكوني تا پايان دولت دهم به مددجويان و معلولان بهزيستي تحويل مي‌شود.
احمد اسفندياري  اظهار داشت: با توجه به تفاهم‌نامه‌اي كه ما بين وزارت رفاه و تامين اجتماعي و وزارت مسكن و شهرسازي امضا شده است، تحولي در نهضت مسكن مددجويان و معلولان بهزيستي به وجود مي‌آيد.
وي تصريح كرد: در اين برنامه زمين از طرف وزارت مسكن به صورت رايگان در اختيار معلولان و مددجويان قرار مي‌گيرد و هيچ هزينه‌اي از سوي جامعه هدف دريافت نمي‌شود.
اسفندياري اضافه كرد : تسهيلات ويژه‌اي براي مسكن معلولان و مددجويان در نظر گرفته شده است كه پرداخت وام 20 ميليوني با كارمزد چهاردرصد و پرداخت اقساط 20 ساله از جمله آن است ضمن اينكه شروع اقساط 18ماهه بعد از پرداخت وام به افراد است. سرپرست سازمان بهزيستي كشور درباره ضمانت افراد در دريافت تسهيلات از سازمان بهزيستي افزود: با برنامه‌ريزي انجام شده ، واحد مسكوني به عنوان ضمانت به وام قرار مي‌گيرد ضمن اينكه اقساط وام ماهيانه 110 هزار تومان است.
اسفندياري افزود: خوشبختانه در حال حاضر برخي از خيرين اعلام آمادگي كرده‌اند كه اقساط وام‌هاي جامعه هدف بهزيستي را بپردازند و سازمان آمادگي دارد در اين اقدام، مشاركت خيرين و نيكوكاران را در احداث و پرداخت وام‌هاي مسكن بپذيرد.
سرپرست سازمان بهزيستي كشور از معلولان و مددجويان با اولويت زنان سرپرست خانوار درخواست كرد هر چه زودتر براي ثبت‌نام به پايگاه‌هاي اينترنتي مراجعه كنند.
اسفندياري ادامه داد: در حال حاضر 98 هزار معلول فاقد مسكن تحت پوشش سازمان است ضمن اينكه 748 هزار معلول نيز از سازمان مستمري مي‌گيرند.
وي در باره  زمين‌هايي كه براي احداث مسكن جامعه هدف سازمان در نظر گرفته شده است، گفت: محل زمين‌ها بسيار مرغوب است و سازمان سعي و تلاش دارد شأن معلولان را حفظ كند ضمن اينكه سازمان در نظر دارد مناسب‌سازي را به طور دقيق و با نظارت در واحدهاي مسكوني ايجاد كند.  سرپرست سازمان بهزيستي كشور تصريح كرد: تا به امروز هشت هزار نفر درزمينه  مسكن معلولان و مددجويان ثبت‌نام كرده‌اند كه اميدواريم با تبليغات و همكاري رسانه‌ها تا پايان 31 خرداد همه مددجويان و معلولان واجدالشرايط به صورت اينترنتي ثبت‌نام كنند.
وي بيان داشت: جامعه هدف بهزيستي شامل كل مردم كشور است و ما تلاش مي‌كنيم خدمات شايسته‌اي را با توجه به نياز افراد ارائه كنيم.
اسفندياري به برنامه پنجم توسعه كشور اشاره كرد و گفت: در اين برنامه تكاليفي و وظايفي به سازمان بهزيستي داده شده كه تلاش خواهيم كرد به نحو احسن انجام دهيم.
سرپرست سازمان بهزيستي كشور مهم‌ترين موضوع  كاري در سازمان بهزيستي كشور را توانمندسازي دانست و اضافه كرد: توانمندسازي تنها به معلولان مربوط نمي‌شود و بايد با تلاش و كوشش، مددجويان نيز توانمند شوند.
وي كاهش فقرزدايي و خارج شدن سالانه 10 درصد از مددجويان تحت پوشش را از برنامه‌هاي اين سازمان دانست و گفت: سازمان برنامه‌ريزي كرده است خدمات بيمه‌اي و همچنين بيمه‌هاي تكميلي را براي زنان سرپرست خانواده و معلولان گسترش دهد.

منبع :پورتال وزارت رفاه

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

آغاز به کار سامانه اشتغال

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری صداوسیما، علی ربیعی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما ...

حقوق بازنشستگان کشوری بیشتر شد

پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان از این ماه، درخواست از مجلس برای حفظ تعاونی‌های سهام عدالت، ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister