صفحه اصلی | آرشیو اخبار | كارمندان | افزایش حقوق کارمندان بیش از 6 درصد است

افزایش حقوق کارمندان بیش از 6 درصد است

سیدشمس الدین حسینی : در صورتی که نرخ تورم 10 درصد فرض شود، افزایش شش درصدی حقوق حدود 60 درصد آن را بصورت مستقیم مستهلک و جبران می کند و 40 درصد مابقی نیز با تلفیقی از پرداخت های غیر مستمر و بهره وری و کارانه جبران می شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ضریب افزایش حقوق کارکنان دولت بصورت مستقیم در سال جاری شش درصد است و ‌مابقی نیز از محل تامین ساز و کارهایی نظیر بهره وری و افزایش خدمات رفاهی جبران خواهد شد.
“سیدشمس الدین حسینی” افزود: در صورتی که نرخ تورم 10 درصد فرض شود، افزایش شش درصدی حقوق حدود 60 درصد آن را بصورت مستقیم مستهلک و جبران می کند و 40 درصد مابقی نیز با تلفیقی از پرداخت های غیر مستمر و بهره وری و کارانه جبران می شود.
وی اظهار داشت:‌ میزان افزایش حقوق کارمندان باید متناسب با منابع باشد تا بتوان رشد آن را جبران کرد و با توجه به سقف کنونی بودجه پس از بررسی ها به رقم شش درصد برای افزایش حقوق کارمندان رسیدیم.
سخنگوی اقتصادی دولت با بیان آنکه‌ علاوه بر این امر دولت می تواند با افزایش حقوق مسابقه تورم – دستمزد در کشور ایجاد کند، افزود: اصطلاحی در اقتصاد کشور بنام مارپیچ و یا نردبان وجود دارد که براساس آن دستمزد – هزینه و تورم با یکدیگر مرتبط هستند لذا باید برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور این امر را اصلاح کرد.
وی ادامه داد: تورم در سال گذشته به حدود 10/4 درصد کاهش یافته بود که این رقم در 12 ماهه منتهی به اردیبهشت ماه سال جاری به 9/9 درصد رسید که روندی کاهنده است.
حسینی با تاکید بر ضرورت جلوگیری از افزایش هزینه ها در کشور، گفت: براین اساس می توان در مسابقه دستمزد و تورم دخالت کرد.
وزیر اقتصاد ادامه داد: برنامه چهارم توسعه نیز بر ضرورت توجه به بهره وری، تورم و دستمزد تاکید داشته است و برهمین اساس باید این سه مورد با یکدیگر در نظر گرفته شوند.
حسینی بر ضرورت اصلاح روند کنونی تاکید کرد و افزود: ماهیت علم اقتصاد به معنای انتخاب است و انتخاب نیز از سویی نیاز و از طرفی محدودیت را در خود دارد.
وی گفت: در صورتی که خواستار ایجاد بنیان محکمی برای مهار تورم در کشور باشیم باید این محدودیت ها را تحمل کنیم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: مارپیچ تورم، هزینه و دستمزد باید در کشور اصلاح شود و راهکار آن نیز بکارگیری مولفه های بهره وری است.
سخنگوی اقتصادی گفت: دولت معتقد به تورم زا بودن هدفمند کردن یارانه ها نیست زیرا این قانون بدنبال افزایش قیمت ها نیست بلکه اصلاح قیمت ها را مدنظر دارد به نحوی که منابع در محل و شیوه مناسب مورد بهره گیری قرار گیرند.

منبع :پایگاه اطلاع رسانی دولت

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

برگزاری مراسم عزاداری

    همزمان با فرارسيدن ماه محرم الحرام و عزاداري سرور و سالار شهيدان حضرت ...

كارمندان واجدشرايط از بهمن ماه امسال فوق العاده ويژه دريافت مي كنند

به گزارش کارمندنیوز، ‘ محمد رضا مسلمي ‘ روز شنبه در گفت و گو با ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister