صفحه اصلی | آرشیو اخبار | آغاز اجراى قانون هدفمندکردن یارانه‌ها در شش استان
وزیر رفاه و تامین اجتماعی گفت:نخستین مرحله از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه هاست که از دوشنبه 24 خرداد مصادف با اول رجب در شش استان اردبیل، سمنان، سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویراحمد، مازندران و هرمزگان آغاز می شود و تا یک هفته ادامه خواهد داشت ایشان گفت: پس از اجرای موفق نخستین مرحله از قانون هدفمند کردن یارانه ها که به صورت آزمایشی در سه استان ایلام، خراسان شمالی و گیلان انجام شد از هفته آینده این مرحله به صورت رسمی در شش استان کلید می خورد.

آغاز اجراى قانون هدفمندکردن یارانه‌ها در شش استان

وزیر رفاه و تامین اجتماعی گفت:نخستین مرحله از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه هاست که از دوشنبه 24 خرداد مصادف با اول رجب در شش استان اردبیل، سمنان، سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویراحمد، مازندران و هرمزگان آغاز می شود و تا یک هفته ادامه خواهد داشت
ایشان گفت: پس از اجرای موفق نخستین مرحله از قانون هدفمند کردن یارانه ها که به صورت آزمایشی در سه استان ایلام، خراسان شمالی و گیلان انجام شد از هفته آینده این مرحله به صورت رسمی در شش استان کلید می خورد.
صادق محصولی با اعلام این خبر افزود: دریافت شماره حساب سرپرستان خانوار برای واریز نقدی یارانه ها ، نخستین مرحله از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه هاست که از دوشنبه 24 خرداد مصادف با اول رجب در شش استان اردبیل، سمنان، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، مازندران و هرمزگان آغاز می شود و تا یک هفته ادامه خواهد داشت.
وزیر رفاه و تامین اجتماعی با اشاره به اجرای آزمایشی این مرحله از 28 اردیبهشت تا چهارم خرداد در سه استان ایلام، خراسان شمالی و گیلان گفت: این مرحله آزمایشی با موفقیت انجام شد و حدود 86 درصد از مردم به ثبت شماره حساب های خود در این سه استان اقدام کردند.
محصولی بررسی دقیق مرحله آزمایشی را در کمیته های مختلف کارشناسی، اولویت نخست وزارت رفاه و تامین اجتماعی در دو هفته گذشته دانست و تصریح کرد: پس از بررسی های دقیق صورت گرفته برخی اشکالات کاملا مشخص شد و بر همین اساس در مرحله رسمی که از دوشنبه 24 خرداد آغاز می شود، ثبت شماره حساب سرپرستان خانوار تنها با یک تغییر نسبت به مرحله آزمایشی در سامانه refahi.ir صورت می گیرد.
وزیر رفاه و تامین اجتماعی با بیان این که شماره حساب سرپرستان خانوار تنها به صورت اینترنتی ثبت می شود، گفت: سامانه refahi.ir که در مرحله آزمایشی مورد استفاده قرار گرفت آماده است تا از دوشنبه هفته آینده شماره حساب سرپرستان خانوار در استان های اردبیل، سمنان، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، مازندران و هرمزگان را ثبت کند.
محصولی اجرای این مرحله در شش استان را آغاز رسمی نخستین مرحله از قانون هدفمند کردن یارانه ها خواند و تصریح کرد: برای این که دقت لازم در ثبت شماره حساب سرپرستان خانوار صورت گیرد این مرحله خود به چند مرحله تقسیم شده است و در هر مرحله نیز کار ثبت شماره حساب سرپرستان خانوار چند استان انجام می شود.
وی با تاکید بر این که ثبت شماره حساب در این شش استان به هیچ عنوان آزمایشی نیست، افزود: همه سرپرستان خانوار استان های اردبیل، سمنان ، سیستان و بلوچستان ، کهگیلویه و بویر احمد، مازندران و هرمزگان که فرم اطلاعات اقتصادی خانوار را پر کرده اند باید در این یک هفته به ثبت شماره حساب خود در سامانه refahi.ir اقدام کنند.
وزیر رفاه و تامین اجتماعی با بیان این که برای ثبت شماره حساب ، سرپرستان خانوار این شش استان می بایست شماره کارت بانکی خود را در این سامانه ثبت کنند، گفت: با توجه به تغییری که نسبت به مرحله آزمایشی صورت گرفته است سرپرستان خانوار این شش استان می بایست شماره کارت بانکی خود را ثبت کنند و در صورتی که فاقد کارت بانکی باشند می توانند شماره حساب متمرکز خود را به سامانه ارائه دهند.
صادق محصولی با اشاره به چگونگی طراحی سامانه refahi.ir افزود: در صفحه اول این سامانه تاکید شده است کسانی که از تمکن مالی برخوردارند از اعلام شماره حساب و دریافت نقدی یارانه صرف نظر کنند و ما هم از همه کسانی که چنین موقعیتی دارند، می خواهیم با این حرکت خیرخواهانه در جهت هدف اصلی اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها یعنی کمک به محرومان و قشر مستضعف جامعه گام بردارند.
وزیر رفاه و تامین اجتماعی با تاکید بر این که برای ثبت شماره حساب سرپرستان خانوار فقط باید به صورت اینترنتی اقدام شود، تاکید کرد: سرپرستان خانواری که احیانا در منزل و محل کار به اینترنت دسترسی ندارند می توانند به مراکز خدمات اینترنتی دولتی و خصوصی پیش بینی شده در شهرها و روستاها مراجعه کنند.
آقای محصولی با بیان این که پیش بینی های لازم برای اجرای دقیق این مرحله در شش استان پیش بینی شده است، گفت: بر همین اساس، نمایندگانی از وزارت رفاه و تامین اجتماعی در استانداری های این شش استان از دوشنبه 24 خرداد مستقر می شوند تا با نظارت دقیق هم پاسخگوی برخی سوالات باشند و هم در صورت مشکلات احتمالی به رفع آنها بپردازند.
وزیر رفاه و تامین اجتماعی به تدوین بسته ای آموزشی برای چگونگی ثبت شماره حساب در سامانه refahi.ir اشاره و تصریح کرد: این بسته آموزشی بر اساس هماهنگی های صورت گرفته با سازمان صدا و سیما از اوایل هفته آینده در فواصل مناسب برای آگاهی مردم این شش استان از شبکه های استانی اردبیل، سمنان، سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویراحمد ، مازندران و هرمزگان پخش خواهد شد.
محصولی داشتن شماره حساب متمرکز برای سرپرستان خانوار را ضروری دانست و گفت : از افرادی که فرم اطلاعات اقتصادی خانوار پر کرده اند و درخواست یارانه نقدی را دارند و فاقد شماره حساب هستند دعوت می کنیم هر چه زودتر به افتتاح حساب برای خود اقدام کنند.
وزیر رفاه و تامین اجتماعی همراهی مردم را مهمترین عامل موفقیت این طرح بزرگ اقتصادی خواند و افزود: از همه مردم عزیز درخواست می کنیم همان طور که تا کنون در همه زمینه ها با خدمتگزاران خود همراهی کرده اند در این راه نیز با دقت ویژه یاری مان دهند تا بتوانیم هرچه بهتر این طرح را اجرا کنیم.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی دولت

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

آغاز به کار سامانه اشتغال

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری صداوسیما، علی ربیعی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما ...

حقوق بازنشستگان کشوری بیشتر شد

پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان از این ماه، درخواست از مجلس برای حفظ تعاونی‌های سهام عدالت، ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister