صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار اجتماعی | تجلیل از زنان توانمند سرپرست خانوار بهزیستی
هفته گذشته، مراسم تجليل از زنان توانمند سرپرست خانوار در سالن همايش خانه معلم برگزار شد. در اين همايش، مديرکل بهزيستي استان تهران، معاون سياسي امنيتي استانداري تهران، معاون دفتر امور زنان و خانواده سازمان، معاون امور اجتماعي بهزيستي استان تهران و تعداد 300 نفر از زنان سرپرست خانوار حضور داشتند. کمتر اتفاق مي‌افتد در مراسمي که در سالن بزرگ خانه معلم برگزار مي‌شود، جايي براي نشستن پيدا نکني اما اين اتفاق در مراسم تجليل از زنان توانمند سرپرست خانوار افتاد. مديرکل بهزيستي استان تهران با خيرمقدم به زنان توانمند تهراني و شهرستان‌هاي اطراف گفت: مددکاران و کارشناسان و مديران سازمان نبايد، بعد فرهنگي و اقتصادي اين فعاليت را فراموش کنند و بايد بسترهاي لازم را براي ايجاد اشتغال زنان سرپرست خانوار بوجود آورند.

تجلیل از زنان توانمند سرپرست خانوار بهزیستی

هفته گذشته، مراسم تجليل از زنان توانمند سرپرست خانوار در سالن همايش خانه معلم برگزار شد.

در اين همايش، مديرکل بهزيستي استان تهران، معاون سياسي امنيتي استانداري تهران، معاون دفتر امور زنان و خانواده سازمان، معاون امور اجتماعي بهزيستي استان تهران و تعداد 300 نفر از زنان سرپرست خانوار حضور داشتند.

کمتر اتفاق مي‌افتد در مراسمي که در سالن بزرگ خانه معلم برگزار مي‌شود، جايي براي نشستن پيدا نکني اما اين اتفاق در مراسم تجليل از زنان توانمند سرپرست خانوار افتاد.

مديرکل بهزيستي استان تهران با خيرمقدم به زنان توانمند تهراني و شهرستان‌هاي اطراف گفت: مددکاران و کارشناسان و مديران سازمان نبايد، بعد فرهنگي و اقتصادي اين فعاليت را فراموش کنند و بايد بسترهاي لازم را براي ايجاد اشتغال زنان سرپرست خانوار بوجود آورند.

ظاهر رستمي به همکاري نزديک مديران و کارشناسان سازمان در سال گذشته اشاره کرد و ادامه داد: سال گذشته با مساعدت و همکاري مديران و کارشناسان سازمان 2 هزار و 800 نفر از جامعه هدف در مراکز مختلف مشغول به کار شدند و خوشحالم که در سال 88، موفق شديم 300 نفر از زنان سرپرست خانوار را توانمند کرده و مستقل کنيم.

وي با تأکيد بر واگذاري مراکز به بخش غيردولتي افزود: اميدوارم امسال با واگذاري بقيه مراکز به بخش غير دولتي، حداقل 2 هزار نفر از زنان را توانمند کرده و اولين سازمان دولتي باشيم که اين اقدام را به صورت انقلابي و عملياتي انجام داده است.

به محض ورود مددجو به فکر اشتغال او باشيد
رستميبه مددکاران به کارشناسان و معاونان اجتماعي شهرستان‌هاي استان تهران توصيه کرد که حمايت‌هاي همه جانبه خود را از زنان سرپرست خانوار و وضعيت اشتغال آنها ادامه دهند و گفت: از معاونان اجتماعي، کارشناسان و مددکاران مي‌خواهم به محض مراجعه زن سرپرست خانوار به سازمان به فکر اشتغال  آنها باشند و حمايت هاي معنوي و مستمر خود را قطع نکنند چراکه  حمايت‌هاي مقطعي و مالي در شأن زنان شيردل ايراني نيست.

وي تأکيد کرد: اگر حمايت‌هاي معنوي و فرهنگي و اجتماعي سازمان از زنان سرپرست خانوار قطع شود، نمي‌توان به موفقيت آنها اميدوار بود و مددکاران و کارشناسان بايد هر دو يا سه ماه يکبار بر روند توانمندي آنها نظارت کرده و مشکلات احتمالي را حل کنند.

مديرکل بهزيستي استان تهران، گفتمان خوب و اصولي را از رمزهاي موفقيت و مبارزه با آسيب‌هاي اجتماعي خواند و گفت: يکي از رمزهاي موفقيت و مقابله با آسيب‌هاي اجتماعي، مبارزه با بداخلاقي است و مديران و معاونان و مددکاران با گفتمان خوب و اصولي و برنامه‌ريزي شده با مددجويان مي‌توانند موفق شوند.

وي تأکيد کرد: بعضي از برخوردها و گفتمان‌ها غيرحرفه‌اي و غير کارشناسي است و نگاه ارزشمندي به توانمندسازي زنان سرپرست خانوار ندارند ولي در سال جديد بايد تلاش شود که تعداد زنان توانمند شده در استان تهران دو برابر و حتي بيشتر شود.

رستمي با اشاره به اينکه با يک يا دو ميليون تومان مشکل مددجويان و زنان سرپرست خانوار رفع نمي‌شود گفت: اگر قرار بود مشکلات زنان سرپرست خانوار با اين مبلغ حل شود تا امروز حل شده بود و مشکلي وجود نداشت و تأکيد مي‌کنم که در بحث اشتغال جدي وارد شويد و من هر کاري از دستم برآيد براي اين موضوع انجام مي‌دهم.

آموزش، رکن اصلي اشتغال
مديرکل بهزيستي استان تهران با تأکيد بر آموزش خانواده‌ها و حرفه‌آموزي زنان سرپرست خانوار گفت: مسأله آموزش بسيار مهم است بايد مديران و معاونان بهزيستي شهرستان‌هاي استان تهران به صورت جدي در امر آموزش وارد شوند و مطمئن باشند که همه هزينه‌هاي اشتغال را تأمين مي‌کنم.

رستمي مرکز کوروس و وحدت را از مراکز مهم حرفه‌آموزي خواند و ادامه داد: مرکز کوروس در جنوب شهر تهران تبديل به مرکز آموزش موبايل شده و مرکز وحدت با ظرفيت 150 نفر در بخش‌هاي فني و حرفه‌اي فعاليت‌هاي زيادي دارد.

مديرکل بهزيستي استان تهران ، سال 89 را سال نهضت اشتغال ناميد و گفت: امسال بايد 3 هزار نفر از زنان سرپرست خانوار مشغول به کار شوند.

کار زنان سرپرست خانوار جهاد در راه خداست
در ادامه اين مراسم، معاون امور سياسي استانداري تهران، اشتغال و کار زنان سرپرست خانوار را جهاد خواند و گفت: جهاد فقط به معني جنگيدن مقابل دشمن نيست. کاري که شما انجام مي‌دهيد جهاد است و با کمک و همکاري مسئولان سازمان بهزيستي و همت خودتان مي‌توانيد موفق شويد.

براتلو تأکيد کرد: سازمان بهزيستي کمک مي‌کند تا شما توانمند شويد و وظيفه همه ما اين است که فرهنگ توانمندسازي را گسترش دهيم.

در پايان همايش تجليل از زنان سرپرست خانوار به 300نفر از زنان توانمند لوح تقدير و جوايز نقدي اهدا شد.

حاشيه مراسم
از حواشي همايش، اجراي گروه تواشيح بود که با استقبال شرکت‌کنندگان روبه‌رو شد.
نوشتن نامه به مديرکل بهزيستي استان تهران از حواشي ديگر همايش بود.

بعد از صحبت‌هاي رستمي و سفارش تند و تأکيد او به مددکاران، کارشناسان و معاونان اجتماعي بهزيستي شهرستان‌هاي تهران، زنان سرپرست خانوار فرصت را مغتنم دانسته و حرف‌ها، درددل‌ها و درخواست‌هاي خود را در قالب نامه به دست ظاهر رستميدادند.

مديرکل بهزيستي استان و همراهان وي تا مدت‌ها در سالن ايستادند و همه نامه‌ها را جمع کردند. زنان سرپرست خانوار اميدوار هستند که رستميبه درخواست آنها رسيدگي کند.

منبع: مهرنو

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

online exam، آزمون آنلاین سازمان بهزیستی، آزمون تخصصی بهزیستی

برگزاری فرآیند آنلاین مصاحبه علمی و ارزیابی تخصصی متقاضیان تاسیس و مسئولیت فنی مراکز مشاوره

online exam، آزمون آنلاین سازمان بهزیستی، آزمون تخصصی بهزیستی

تکذیبیه خبر، تکذیب شد، آمار کودک آزاری در ایران کاشان تهران، child abuseT تکذیب خبر کودک آزاری در کاشان

ماجرای کودک آزاری به شکلی که در فضای مجازی کاشان مطرح شده بود، تکذیب شد

ماجرای کودک آزاری به شکلی که در فضای مجازی کاشان مطرح شده بود، تکذیب شد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister