صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار اجتماعی | مددکاران بهزیستی ضابط قضایی می‌شوند
مدير كل دفترامورآسيب‌ديدگان اجتماعي سازمان بهزيستي كشور از انعقاد تفاهمنامه همكاري ميان سازمان بهزيستي و قوه قضاييه براي بهره‌گيري ازظرفيت‌ها، توانمندي‌ها و امكانات بالقوه و بالفعل دستگاه‌ها و سازمان‌ها براي كنترل و كاهش آسيب‌هاي اجتماعي خبر داد. به گزارش اداره كل ورابط عمومي وزارت رفاه و تامين اجتماعي به نقل از ايسنا ، سيد حسن موسوي چلك ، اضافه كرد : بر اساس اين تفاهم نامه، سازمان بهزيستي كشورموظف شد تا درحد امكانات خود نسبت به پذيرش و ارائه خدمات تخصصي به بزه ديدگان به ويژه زنان و كودكان معرفي شده از سوي دستگاه قضايي، زوجين متقاضي طلاق، خشونت‌هاي خانگي (كودك آزاري، همسر آزاري، معلول آزاري و والدين آزاري و غيره) اقدام كند.

مددکاران بهزیستی ضابط قضایی می‌شوند

مدير كل دفترامورآسيب‌ديدگان اجتماعي سازمان بهزيستي كشور از انعقاد تفاهمنامه همكاري ميان سازمان بهزيستي و قوه قضاييه براي بهره‌گيري ازظرفيت‌ها، توانمندي‌ها و امكانات بالقوه و بالفعل دستگاه‌ها و سازمان‌ها براي كنترل و كاهش آسيب‌هاي اجتماعي خبر داد.

سيد حسن موسوي چلك  ، اضافه كرد : بر اساس اين تفاهم نامه، سازمان بهزيستي كشورموظف شد تا درحد امكانات خود نسبت به پذيرش و ارائه خدمات تخصصي به بزه ديدگان به ويژه زنان و كودكان معرفي شده از سوي دستگاه قضايي، زوجين متقاضي طلاق، خشونت‌هاي خانگي (كودك آزاري، همسر آزاري، معلول آزاري و والدين آزاري و غيره) اقدام كند.
به گفته وي، از تعهدات ديگر سازمان در اين تفاهمنامه، ارائه خدمات به افراد مبتلا به اختلالات هويت جنسي، دختران فراري، موارد اقدام به خودكشي، زنان و دختران درمعرض آسيب و آسيب ديده اجتماعي، ارائه تسهيلات لازم نسبت به اسكان موقت زنان و كودكان در معرض آسيب و آسيب ديده اجتماعي معرفي شده از طرف دستگاه قضايي است.
موسوي چلك  تاكيد كرد: سازمان آمادگي خود را براي استقرار تيم كارشناسي در دادگستري‌ها و محاكم خانواده‌ و اطفال در چارچوب ضوابط تشكيلات قضايي اعلام كرده و بر اساس اين تفاهم نامه، سازمان مكلف شده در انتخاب و انتصاب نيروها نهايت دقت و حساسيت را داشته باشد و در شوراي حل اختلاف از كارشناسان سازمان استفاده مي‌شود.
وي با تاكيد براينكه تاكنون سيستم‌ قضايي ، لوايح را تدوين مي‌ كرد ادامه داد: در ماده يك اين تفاهم نامه تصريح شده كه لوايح حمايتي و حقوقي واصلاح قوانين و مقررات جاري با مشاركت سازمان بهزيستي كشور انجام شود چون اين امر باعث همگرايي و سرعت بيشتر و بهتر در تصويب آن‌ها خواهد شد.
وي در ادامه به تصويب لايحه «حمايت از كودكان و نو جوانان» در شوراي عالي قضايي اشاره كرد و افزود: اگر اين لايحه در مجلس تصويب شود، سازمان بهزيستي به عنوان ضابط قضايي در حوزه كودكان و
نوجوانان معرفي مي‌شود.
مديركل دفتر امورآسيب ديدگان اجتماعي سازمان بهزيستي كشور با تاكيد بر اينكه بايد تسهيلات قانوني براي رسيدگي به موارد حقوقي و قضايي مربوط به آسيب ديدگان معرفي شده از سوي سازمان بهزيستي كشور در مراكز و بخش‌هاي قضايي اعمال شود، اضافه كرد: از آنجايي كه سيستم‌ قضايي به همه  قوانين و تبصره‌ها و راهكارهاي قانوني مسلط است، قوه قضاييه موظف شده تا تسهيلات قانوني را براي افرادي كه از سازمان معرفي مي‌شوند، ارائه كند.
وي اضافه كرد: براساس اين تفاهمنامه، قوه قضاييه موظف است، نسبت به حمايت قانوني از مددكاران بهزيستي نسبت به موارد ناشي از ارجاع دادگاه (دستور قاضي) و تامين مكان استقرارمددكاران رسيدگي كند.
بهزيستي و قوه قضاييه موظف به تشكيل «بانك اطلاعات آسيب‌ها و جرايم اجتماعي» شدند
به گفته موسوي چلك طرفين تفاهم نامه بايد به صورت دوره‌اي (هر سه ماه يكبار) نسبت به ارزيابي و فعاليت‌هاي صورت گرفته، شناسايي مشكلات و ارائه راهكارها و اتخاذ تدابير مناسب و قانوني در راستاي پيشگيري از وقوع جرم اقدام كنند و پس از ارزيابي‌هاي به عمل آمده نسبت به تشويق افراد و مراكز موثر در هر دو سازمان در زمينه‌ اجراي تفاهمنامه اقدامات لازم را به عمل آورند.

مدير كل دفتر امور آسيب ديدگان اجتماعي سازمان بهزيستي كشور افزود: اين در حاليست كه تشكيل «بانك اطلاعات آسيب‌ها و جرايم اجتماعي» و قوانين و مقررات به منظور تبادل اطلاعات و نتايج تحقيقات موجود بين دو دستگاه از موارد ديگر تفاهمنامه است.
مديركل دفترامور آسيب ديدگان اجتماعي سازمان بهزيستي كشورتاكيد كرد: طرفين قرارداد نسبت به انتقال تجربيات و ارتقاي مهارت‌هاي شغلي و آسيب شناسي مسايل اجتماعي ضمن همكاري‌هاي متقابل علمي و پژوهشي، نسبت به برگزاري همايش‌ها، نشست‌ها و هم انديشي‌هاي علمي و كاربردي اقدام كرده و كارگروه‌هاي تخصصي مشترك با موضوعات مرتبط در زمينه‌ آسيب‌هاي اجتماعي و حمايت از اقشار آسيب پذير و حوزه‌هاي تخصصي تشكيل خواهد شد.

منبع : پورتال وزارت رفاه

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

تزریق واکسن کرونا به سالمندان مستقر در مراکز تحت نظارت بهزیستی کاشان ، تزریق واکسن کرونا به جامعه هدف بهزیستی، تزریق واکسن کرونا به مددجویان بهزیستی، اولویت واکسن کرونا

تزریق واکسن کرونا به سالمندان مستقر در مراکز تحت نظارت بهزیستی کاشان

متقی نژاد ،معاون مدیر کل و رئیس اداره بهزیستی کاشان از تزریق واکسن کرونا به ...

اداره بهزیستی کاشان، مددجوی جسمی حرکتی شاعر ، هنرمند، مخترع ایرج نوروزی خراقی،

دیدار شهردار وامام جمعه ی راوند و دیگر مسئولین شهری با شاعر ،نویسنده و مخترع دارای معلولیت جسمی و حرکتی

بمناسبت ایام الله دهه میارک فجر شهردار کاشان با همراهی جمعی از مدیران شهری در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister