صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار توانبخشی | گرهگشایی از مشکلات معلولان با برترین پایان نامه مهندسی مکانیک
پايان نامه کارشناسي "احمدرضا رياحي" از دانشگاه صنعتي اصفهان بعنوان پايان نامه برتر مهندسي مکانيک ايران در سال 89 با اختراع دستگاه جابجا کننده گره از مشکلات معلولان و سالمندان مي گشايد. استاد راهنماي اين پايان نامه روز چهارشنبه با اعلام اين خبر به ايرنا گفت: اجراي پايان نامه " طراحي و ساخت وسيله ويژه جابجايي بيماران" منجر به ثبت اختراع يکي از تجهيزات توانبخشي با نام عمومي Patient Lift شده است که در جابجا کردن معلولين و انتقال آنها به ويلچر يا از ويلچر به جاهاي ديگر کمک مي کند.

گرهگشایی از مشکلات معلولان با برترین پایان نامه مهندسی مکانیک

پايان نامه کارشناسي “احمدرضا رياحي” از دانشگاه صنعتي اصفهان بعنوان پايان نامه برتر مهندسي مکانيک ايران در سال 89 با اختراع دستگاه جابجا کننده گره از مشکلات معلولان و سالمندان مي گشايد.

استاد راهنماي اين پايان نامه روز چهارشنبه با اعلام اين خبر به ايرنا گفت: اجراي پايان نامه ” طراحي و ساخت وسيله ويژه جابجايي بيماران” منجر به ثبت اختراع يکي از تجهيزات توانبخشي با نام عمومي Patient Lift شده است که در جابجا کردن معلولين و انتقال آنها به ويلچر يا از ويلچر به جاهاي ديگر کمک مي کند.
دکتر “محمود کدخدايي” با اشاره به اينکه تجهيزات توانبخشي از توسعه و فراواني اندکي در کشور برخوردار است، افزود: اين پروژه با هدف آسايش بيشتر براي معلولان و سالمندان، صرفه جويي در انرژي و هزينه و تکيه به توليدات داخلي انجام شده است.
وي اظهار داشت: اين دستگاه به طور کامل مکانيکي بوده و در تمامي اماکن بدون خطر، محدوديت و نياز به منبع قدرت خاص قابل استفاده است.
اين عضو هيات علمي دانشگاه صنعتي اصفهان افزود: دستگاه مذکور به دليل عدم وجود تجهيزات منبع قدرت، سبک بوده، با سرعت زياد کار کرده و به راحتي قابل جابه جا کردن است.
کدخدايي با اشاره به اينکه کار با اين وسيله بسيار ساده است و نياز به آموزش خاص ندارد، بيان داشت: قدرت مانور وسيله جابجا کننده در تست هاي صورت گرفته بسيار بهتر از وسايل خارجي است و در مواقع اضطراري مي توان بيمار را سريع از مسيرهاي مختلف انتقال داد.
به گفته وي تمام اتصالات اين وسيله توانبخشي به صورت باز شو تعبيه شده اند به طوريکه مي توان آن را در کيف متوسطي جاي داد و در مسافرت ها استفاده کرد.
اين استاد دانشگاه با اشاره به اينکه هزينه ساخت نمونه اوليه اين دستگاه حدود 20 درصد قيمت دستگاه هاي خارجي است، تصريح کرد: با توليد انبوه آن مي توان قيمت تمام شده را در همين حد نگه داشت.
کدخدايي با بيان اينکه در جامعه ما علاوه بر معلولين تعداد قابل توجه جانباز جنگ تحميلي نيز وجود دارد، تاکيد کرد: ويلچر براي بخش قابل توجهي از فعاليت هاي روزانه معلولين کافي نيست و به وسايل پيشرفته تري نياز است.
وي افزود:اين دستگاه با شماره 61804 در سال 88 ثبت اختراع شده و رايزني هاي اوليه براي استفاده از آن در مراکز توانبخشي و نيز منازل شخصي انجام گرفته است.
دانشگاه صنعتي اصفهان با 10 هزار دانشجو و 400 عضو هيات علمي در شمال شهر اصفهان قرار دارد.

منبع :خبرگزاری جمهوری اسلامی

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

تزریق واکسن کرونا به سالمندان مستقر در مراکز تحت نظارت بهزیستی کاشان ، تزریق واکسن کرونا به جامعه هدف بهزیستی، تزریق واکسن کرونا به مددجویان بهزیستی، اولویت واکسن کرونا

تزریق واکسن کرونا به سالمندان مستقر در مراکز تحت نظارت بهزیستی کاشان

متقی نژاد ،معاون مدیر کل و رئیس اداره بهزیستی کاشان از تزریق واکسن کرونا به ...

اداره بهزیستی کاشان، مددجوی جسمی حرکتی شاعر ، هنرمند، مخترع ایرج نوروزی خراقی،

دیدار شهردار وامام جمعه ی راوند و دیگر مسئولین شهری با شاعر ،نویسنده و مخترع دارای معلولیت جسمی و حرکتی

بمناسبت ایام الله دهه میارک فجر شهردار کاشان با همراهی جمعی از مدیران شهری در ...

یک نظر

  1. خوب نبود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister