صفحه اصلی | آرشیو اخبار | جدول زمانبندی اطلاعات اقتصادی خانوارهای جامانده

جدول زمانبندی اطلاعات اقتصادی خانوارهای جامانده

تمام خانوارهایی که در سال 87 فرم های اطلاعات اقتصادی خود را تکمیل کرده اند ولی به دلایلی مانند ازدواج، تولد، فوت، طلاق و تغییرات درآمدی نیازمند اصلاح اطلاعات خود هستند در این مرحله نمی توانند مراجعه کنند چون سیستم به آنها اجازه ورود نمی ده

رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به آغاز دور جدید جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارهای جامانده از دور قبل ، نحوه مراجعه و جدول زمانبندی درج اطلاعات اقتصادی خانوارها را در پایگاه اینترنتی این مرکز به نشانی yaraneh.amar.org.ir اعلام کرد.
” عادل آذر ” در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه این مرحله صرفا برای خانوارهایی در نظر گرفته شده است که هنگام جمع اوری اطلاعات اقتصادی خانوارها در سال 1387 جامانده بودند ، گفت : برای تغییر یا اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوارها زمان دیگری در نظر گرفته شده است که متعاقباً اعلام خواهد شد.
عادل آذر افزود : دریافت اطلاعات اقتصادی خانوارها صرفا از طریق رایانه امکان پذیر است و خانوارهای جامانده ، از بیستم اردیبهشت تا دهم خرداد ماه فرصت دارند بر اساس جدول زمانی تعیین شده و با توجه به آخرین رقم سمت راست شماره ملی سرپرست خانوار ، به پایگاه اینترنتی طرح جمع اوری اطلاعات اقتصادی خانوارهای کشور به نشانی yaraneh.amar.org.ir مراجعه و پس از درج اطلاعات خود در فرم مخصوص ، ان را به این مرکز ارسال کنند.
رئیس مرکز آمار ایران گفت : برای خانوارهای جامانده ای که رقم سمت راست کد ملی سرپرست خانوار انان به شماره های 8 و 9 ختم می شود روزهای بیستم تا 22 اردیبهشت (سه روز) در نظر گرفته شده است.
وی افزود : خانوارهایی که آخرین رقم سمت راست کد ملی سرپرست خانوار به شماره های 6 و 7 ختم می شود باید روزهای 23 تا 25 اردیبهشت به پایگاه اینترنتی مراجعه کنند.
عادل آذرگفت : برای خانوارهایی که شماره ملی سرپرست خانوار جامانده به 4 یا 5 ختم شود ،روزهای 26 تا 28 اردیبهشت در نظر گرفته شده است و انهایی که اخرین رقم سمت راست کد ملی انان شماره های 2 و 3 است باید روزهای 29 تا 31 اردیبهشت به پایگاه اینترنتی اعلام شده مراجعه کنند.
رئیس مرکز آمار ایران در ادامه افزود : خانوارهایی که اخرین رقم سمت راست شماره ملی سرپرست خانوار ارقام صفر و یک است ، برای درج اطلاعات اقتصادی خود در فرم یارانه ای ، روزهای اول تا سوم خرداد به پایگاه اینترنتی این مرکز مراجعه کنند.
عادل آذر گفت : کسانی که در این مدت های تعیین شده نتوانند وارد شوند و اطلاعات اقتصادی خانوار خود را وارد کنند نباید در نوبت دیگر خانوارهای جامانده وارد شوند و باید در مهلت مجدد اقدام کنند.
وی افزود: از چهارم تا دهم خرداد ماه نیز فرصت مجددی برای خانوارهای جامانده ای که به هر علت نتوانستند بر اساس جدول زمانبندی اعلام شده اطلاعات اقتصادی خود را ارائه کنند ، در نظر گرفته شده است.
عادل آذر به خانوارهای جا مانده ای که تمایل به ارائه اطلاعات اقتصادی خود دارند توصیه کرد پیش از درج اطلاعات در پایگاه جمع اوری اطلاعات اقتصادی خانوار کشور از فرمی که در این پایگاه در نظر گرفته شده است کپی یا پرینت بگیرند و به عنوان پیش نویس از ان استفاده کنند و پس از اطمینان از دقت اطلاعات ، ان را خود یا با همکاری افراد مطمئن وارد پایگاه اینترنتی مرکز امار کنند.
رئیس مرکز آمار ایران با تاکید بر اینکه در این مرحله ، دریافت اطلاعات اقتصادی خانوارها صرفا از راه اینترنت امکان پذیر است ، گفت : خانوارهای جامانده می توانند از منزل ، محل کار ، کافی نت ها و دفاتر خدمات مخابراتی و پستی که حتی در روستاهای دور افتاده کشور دایر است وارد پایگاه اینترنتی طرح جمع اوری اطلاعات اقتصادی خانوار شوند و پس از وارد کردن اطلاعات ، ان را به صورت اینترنتی ارسال کنند.
رئیس مرکز امار ایران گفت : همچنین کسانی که کد رهگیری خود را گم کرده اند یا این کد اشکال دارد نباید در این دوره مراجعه کنند چون برای انها نیز مهلت ویژه ای در نظر گرفته می شود.
عادل اذر تاکید کرد : شهروندانی که نام انها به عنوان سرپرست یا عضو خانوار هنگام جمع اوری اطلاعات اقتصادی خانوارها در سال 87 به مرکز امار ایران ارائه شده است دیگر نیاز نیست در این مرحله مراجعه کنند.
وی افزود : نرم افزار ورود اطلاعات اقتصادی خانوارها به گونه ای تعریف شده است که اگر نام فردی در ان موجود باشد اجازه ثبت نام مجدد را به ان فرد نمی دهد.
رئیس مرکز آمار ایران یاداورد شد برای افراد یا خانوارهایی که پیش از این نام نویسی کرده اند اما به دلایلی مانند ازدواج و تولد و نیز تغییرات درامدی اطلاعات انها تغییر کرده است ، زمان دیگری در نظر گرفته شده و این افراد در این مرحله نباید به پایگاه جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوار کشور مراجعه کنند.
وی گفت : ستادهای استانی برای پاسخگویی به پرسش های شهروندان در این باره شماره تلفن های ویژه ای را تعیین و اعلام می کنند.

سرشماری هفتم در سال 90
وی زمان دقیق اصلاح اطلاعات را از 10 خرداد ماه سال جاری اعلام و تصریح کرد: طرح سرشماری جمعیت کشور نیز که درسال 1390 انجام خواهد شد، در دست برنامه ریزی داریم به نحوی که با انجام مرحله آزمایشی آن در سال گذشته اصلاحات نهایی تا زمان اجرای نهایی طرح انجام خواهد شد و در سال 90 نیز سرشماری هفتم کشور به صورت رسمی انجام می شود.
آذر همچنین به 11 برنامه در مرکز آمار به عنوان اقدامات جدید این مرکز پس از تصدی این پست از سوی خود اشاره کرد و افزود: تدوین نظام آماری کشور، یکپارچه سازی اطلاعات ثبتی، تدوین استانداردها، مبادله اطلاعات با دستگاهها و نهادها، تولید آمارهای مورد نیاز برای ماموریت های جدید دولت، استفاده از روش های نوین اطلاعات جمعیت، توسعه و گسترش همکاری با مراکز علمی، توسعه همکاریهای بین المللی، نهادینه کردن فرهنگ آماری در کشور، ارتقای مرکز آمار و همچنین همکاری مرکز با کمیسیون های مجلس مهمترین برنامه های آینده این مرکز خواهند بود.

74 میلیون نفر جمعیت داریم
رئیس مرکز آمار ایران آخرین تعداد جمعیت کشور را بیش از 74 میلیون نفر اعلام کرد و با بیان نرخ رشد 1.64 درصدی سال گذشته، بیان داشت: پیش بینی می شود نرخ رشد جمعیت کشور در همین عدد ثابت مانده باشد.
وی همچنین با بیان این مطلب که به برخی از آمارهای سازمان های بین المللی اشکالاتی وارد است، تاکید کرد: بانک جهانی در خصوص رتبه کسب و کار ایران آمارهایی ارائه کرده بود که با واقعیات کشور مطابقت نداشت چون آنها از طریق سیستم پرسشنامه ای که در برخی مواقع سلیقه هایی نیز در آن دخیل است، عمل می کنند.

کاهش 6.3 درصدی قیمت هر متر مربع زیربنای مسکونی
آذرهمچنین در خصوص تغییرات قیمت خرید و فروش و اجاره بهای مسکن در سطح کشور با اشاره به کاهش 6.3 درصدی قیمت هر متر مربع زیربنای مسکونی در نقاط شهری کشور طی نیمه اول سال 88 نسبت به مدت مشابه سال 87، اظهار کرد: قیمت فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی نیز طی مدت یاد شده به صورت متوسط در مناطق شهری 868 هزار تومان بوده است.
وی از افزایش 3 درصدی اجاره بهای مسکن خبر داد و با بیان اینکه در هر متر مربع 3553 تومان اجاره پرداخت می شود، گفت: در این بخش نیمه اول سال 88 نسبت به مدت مشابه سال 87 ، 5.5 درصد افزایش قیمت داشته است.
رئیس مرکز آمار ایران در خصوص قیمت مسکن و اجاره بها در فصول تابستان و پاییز سال گذشته شهر تهران نیز توضیحاتی داد و گفت: قیمت فروش هر متر مربع واحد مسکونی در تابستان 88 در تهران یک میلیون و 628 هزار تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه سال 87 از رشد 19.4- درصدی برخوردار بوده است.
آذر در خصوص هزینه اجاره بها در هر متر مربع واحد مسکونی شهر تهران در تابستان 88 از رقم 7 هزار و 988 تومانی سخن گفت و با اعلام اینکه این رقم در سطح کشور 3 هزار و 553 تومان بوده است، از افزایش اجاره بها در شهر تهران نسبت به سایر شهرهای کشور خبر داد .
وی همچنین در خصوص قیمتها در پاییز 88 نیز قیمت فروش هر متر مربع واحد مسکونی شهر تهران را یک میلیون 644 هزار تومان اعلام و با بیان رشد منفی 10.4 درصدی نسبت به پاییز 87، بیان داشت: در این بخش نیز متوسط اجاره بها در پاییز 88 نسبت به پاییز 87 با رشد 15.3 درصدی به رقم 8 هزار و 63 تومان رسید.

منبع :پايگاه اطلاع رساني دولت

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

آغاز به کار سامانه اشتغال

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری صداوسیما، علی ربیعی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما ...

حقوق بازنشستگان کشوری بیشتر شد

پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان از این ماه، درخواست از مجلس برای حفظ تعاونی‌های سهام عدالت، ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister