صفحه اصلی | آرشیو اخبار | كارمندان | کارمندان دولت تا آزاد‌سازی سهام عدالت سود دریافت نمی‌کنند

کارمندان دولت تا آزاد‌سازی سهام عدالت سود دریافت نمی‌کنند

سود سهام عدالت همه بازنشستگان کشوری و لشکری پرداخت شده ولی در مورد سود سهام عدالت کارمندان تصمیم گرفته شد که سود آنها بابت اقساط کسر شده، تا سهام عدالت آنها زودتر آزاد شود

رئیس سازمان خصوصی سازی با ارائه گزارش عملکرد سال 88 سازمان، گفت: همه بازنشستگان کشوری و لشگری سود سهام عدالت خود را دریافت کرده‌‌اند ولی کارمندان دولت برای آزادسای سهام خود به آنها سودی تعلق نمی‌گیرد.

حیدری کرد زنگنه در نشست خبری که در وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد با ارائه گزارشی درباره عملکرد سازمان خصوصی سازی در سال 88 اظهار داشت:

در سال گذشته 107 شرکت به ارزش 17 هزار میلیارد و 988 میلیون و 400 هزار تومان واگذار شده که 10 هزار میلیارد و 938 میلیون و 400 هزار تومان مربوط به 70 شرکت به بخش خصوصی واگذار شد و 6 هزار میلیارد و 50 میلیون تومان مربوط به 43 شرکت بابت رد دیون بوده است، که به ترتیب هر یک سهم 66 و 34 درصدی را از کل واگذاریها به خود اختصاص دادند.
وی افزود: میزان 288 میلیارد ریال به عنوان سهام ترجیحی به کارمندان دولت و مبلغ هزار و 842 میلیارد تومان به خزانه واریز شده است، همچنین 253 میلیارد تومان به شرکت‌های مادر تخصصی و هزار میلیارد تومان به بازنشستگان تأمین اجتماعی پرداخت شده است. بنابراین در کل 3 هزار و 100 میلیارد تومان به صورت نقدی از طریق فروش شرکت‌ها به دست آمده است.
رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به اینکه در سال گذشته 96.2 درصد سهامی که واگذار شده به صورت بلوکی بوده، گفت: برای 42 میلیون و 267 هزار و 272 نفر در سال گذشته دعوتنامه سهام عدالت فرستاده شده و 37 میلیون و 669 هزار و 639 نفر که 89 درصد این آمار این آمار است در شرکت‌های سهام عدالت ثبت نام کرده‌اند.
براساس آماری که رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد، برای 16میلیون و 420 هزار و 456 نفر در سال 86 سود سهام عدالت تصویب شد که 14 میلیون و 896 هزار و 935 نفر معادل 91 درصد این افراد سود دریافت کردند. همچنین کل سودی که شرکت‌های سهام عدالت از سال 85 تا 87 پرداخت کرده‌اند 3 میلیارد و 941 میلیون تومان بوده است و در کنار این ارقام به میزان 23 هزار و 101 میلیارد ریال نیز از شرکت‌های سرمایه‌پذیر طلب داریم.
وی با اشاره به اینکه در سال 87 سازمان خصوصی سازی 10 طرح پژوهشی، 7 پایان نامه و 4 کتاب را به نتیجه رسانده است، بیان کرد: براساس 8 محور اصلی که برای ارزیابی شرکت وجود دارد که صورت میانگین این شاخص‌ها 36 درصد رشد داشتند.
وی درباره عدم واگذاری برخی از شرکت‌ها در سال 88 اظهار داشت: در سال گذشته 36 شرکت علیرغم درج آگهی آنها در روزنامه‌ها به دلیل عدم کشش بازار، 3 شرکت به دلیل بسته بودن نماد، 2 شرکت به دلیل مشکل حقوقی، 7 شرکت به دلیل اصلاح ساختار و 50 شرکت به دلیل منحل شدن یا در حال انحلال بودن واگذاری آنها انجام نشد.

* کارمندان دولت تا زمانی که سهام عدالت آنها آزاد نشود سود دریافت نمی کنند

وی درباره پرداخت سود سهام عدالت کارمندان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری بیان کرد: سود سهام عدالت همه بازنشستگان کشوری و لشکری پرداخت شده ولی در مورد سود سهام عدالت کارمندان تصمیم گرفته شد که سود آنها بابت اقساط کسر شده، تا سهام عدالت آنها زودتر آزاد شود.
بنابراین سود سهام به کارمندان دولت به منظور آزادسازی هرچه زودتر سهام آنها پرداخت نمی‌شود و سود را به جای اقساط در نظر می گیرند تا سهام آزاد شود و بتوانند از آن استفاده کنند.
رئیس سازمان خصوصی سازی درباره گفته رئیس شورای رقابت مبنی بر عدم پاسخگویی سازمان خصوصی سازی به خواسته وی برای ارسال لیست تمام شرکت‌هایی که در برنامه واگذاری قرار دارند، گفت: سازمان خصوصی سازی تمام نامه‌های آقای پژویان را پاسخ داده و شاید به دلیل سوء تفاهم و دیر رسیدن نامه به دست ایشان این مسئله بوجود آمده ولی سازمان لیست همه شرکت‌های واگذاری را برای شورای رقابت فرستاده‌، همچنین، پاسخ نامه آخر وی را نیز مجدداً چند روز گذشته ارسال کردیم.
وی تأکید کرد: هر اطلاعاتی که شورای رقابت بخواهد از نظر قانونی موظف هستیم به آنها ارائه دهیم و هیچ اختلافی نیز بین سازمان و شورای رقابت وجود ندارد.
وی در پایان درباره واگذاری هلدینگ پتروشیمی بیان کرد: هلدینگ خلیج فارس که دارای 12 شرکت است واگذاری آن تصویب شده است ولی وزیر نفت اعلام کرده به جای یک هلدینگ، 2 هلدینگ عسلویه و بندر امام داشته باشیم که در جلسه هیأت واگذاری مطرح شد که با یکی از آنها موافقت شد و کنار آن نیز هلدینگ خلیج فارس وجود دارد و هرچه سریع‌تر به دنبال آن هستیم که آن را وارد بورس کنیم.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

برگزاری مراسم عزاداری

    همزمان با فرارسيدن ماه محرم الحرام و عزاداري سرور و سالار شهيدان حضرت ...

كارمندان واجدشرايط از بهمن ماه امسال فوق العاده ويژه دريافت مي كنند

به گزارش کارمندنیوز، ‘ محمد رضا مسلمي ‘ روز شنبه در گفت و گو با ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister