صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار پیشگیری | بهره مندی ۳۰ هزار معتاد از یارانه درمان اعتیاد

بهره مندی ۳۰ هزار معتاد از یارانه درمان اعتیاد

بیش از 30 هزار معتاد که از سوی مددکاران بهزیستی نیازمند تشخیص داده شده اند، با استفاده از یارانه درمان سازمان بهزیستی به صورت رایگان از مراکز دارای مجوز بهزیستی استفاده کرده اند.

فرهاد اقطار، مدیر کل دفتر پیشگیری و امور اعتیاد سازمان بهزیستی با اعلام این خبر گفت: در سال 88 حدود 224 هزار نفر از معتادان در مراکز درمانی غیر دولتی تحت نظارت سازمان بهزیستی پذیرش شده اند و از این تعداد بیش از 30 هزار نفر که نیازمند تشخیص داده شده اند، با صرف اعتباری در حدود 20 میلیارد ریال به عنوان یارانه تحت درمان رایگان قرار گرفته اند.

وی افزود: یارانه درمان اعتیاد در قالب “یاری برگ” به فرد بیمار تعلق می گیرد و مراکز درمانی اعتیاد دارای مجوز بهزیستی، بر اساس تعداد افراد مراجعه کننده که یاری برگ دارند، یارانه را از سازمان بهزیستی دریافت می کنند.

اقطار با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی خدمات درمانی متنوع و در عین حال حمایت های مالی از افراد معتاد متقاضی درمان را در مراکز ارایه می کند، گفت: طبق دستورالعمل پرداخت یارانه درمان اعتیاد، تمامی برنامه های درمانی اعم از مراکز سرپایی و اقامتی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت می توانند یارانه درمانی اعتیاد را دریافت کنند.

وی افزود: مراکز اقامتی میان مدت سوء مصرف مواد، جزء مراکز خیریه و مردم نهاد محسوب می شوند و با این هدف از سوی موسسان تشکیل شده اند که از طریق جلب مشارکت های مردمی و به صورت خودگردان اداره شوند؛ با این وجود سازمان بهزیستی در دستورالعمل یارانه و ردیف اعتباری استانی خود برای بیماران نیازمندی که توسط بهزیستی به این مراکز معرفی شده اند، یارانه در نظر گرفته است.

مدیر کل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه درمان اعتیاد صرفا یک کار درمانی نیست، گفت: به واسطه پیچیدگی پدیده اعتیاد باید حمایت های تخصصی مددکاری و مالی از افراد نیازمند و به ویژه خانواده معتادان در حال بهبودی انجام گیرد.

وی گفت: هر اندازه حمایت از فرد در حال بهبودی بیشتر انجام شود، امکان موفقیت و پایداری درمان بیشتر می شود و هر اندازه حمایت ازخانواده معتادان در حال بهبودی افزایش پیدا کند، زمینه بازگشت فرد درمان شده به خانواده هموارتر واز بروز آسیب های بعدی برای افراد خانواده پیشگیری می شود.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

سنجش بینایی کودکان 3 تا 6 سال در ایام کرونا

اجرای طرح غربالگری بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال در شهرستان کاشان

معاون مدیرکل و رئیس اداره بهزیستی کاشان از اجرای غربالگری بینایی کودکان سه تا شش ...

غریال گری بینائی-بهزیستی کاشان، آمبلیوپی چشم

#اینفوگرافی / آغاز طرح غربالگری بینایی

اینفوگرافی / آغاز طرح غربالگری بینایی به دلیل شیوع ویروس کرونا زمان اجرای طرح پیشگیری ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister