صفحه اصلی | آرشیو اخبار | احداث۲۰۰هزارواحد مسکونی برای نیازمندان تحت پوشش بهزیستی

احداث۲۰۰هزارواحد مسکونی برای نیازمندان تحت پوشش بهزیستی

وزیر رفاه و تامین اجتماعی گفت :200هزار مسکن برای مددجویان وزنان سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی احداث می شود.
صادق محصولی در سیزدهمین همایش علمی کاربردی مدیران سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه هرسال 60هزار واحد ساخته می شودگفت : از این تعداد 30هزار واحد مسکونی برای معلولان و 30هزار واحد دیگر هر کدام بازیر بنای 70متر مربع برای زنان سرپرست خانوار در نظر گرفته می شود.
وی گفت : 1200میلیارد تومان وام مسکن با کارمزد 4 درصد برای ساخت 60 هزار واحد مسکونی معلولان و زنان سرپرست خانوار اختصاص یافته که باز پرداخت آن 20 ساله و هر ماه بین 110 تا 115هزار تومان و غیر پلکانی است .
محصولی اختصاص 1500میلیارد تومان یارانه باز پرداخت این وامها را از دیگر تسهیلات دولت برای افراد تحت پوشش بهزیستی خواند و گفت : زمین ، پروانه ساخت ، عوارض ، آماده سازی زمین و تاسیسات این واحد ها به صورت رایگان خواهد بود وی با اشاره به اینکه تنها هزینه احداث این 60 هزار واحد مسکونی برای نیازمندان بازپرداخت وام 20 ساله است گفت : این مبلغ نیز با همکاری خیرین قابل پرداخت خواهد بود وزیر رفاه و تامین اجتماعی افزایش 50 درصدی اعتبارات سازمان بهزیستی را در سال جدید بی نظیر خواند و گفت : باید به طرح ها و برنامه های کم هزینه تر و بهره وری بیشتر توجه شود .
وی افزایش 20 درصدی سرانه مراکز غیر دولتی تحت پوشش سازمان بهزیستی را پس از 4سال موجب افزایش کیفیت خدمات این مراکز خواند .
وی واگذاری فعالیت های مراکزدولتی به بخش خصوصی و جلب مشارکت بیشتر خیرین را از جمله برنامه های امسال سازمان بهزیستی خواند و گفت : این مراکز با نظار ت دولت فعالیت خواهند کرد وی با اشاره به نبود امار یکنواخت در جمعیت گروههای هدف استانها گفت : باید با توجه به اعتبارات ، امکانات به افراد نیازمندتر اختصاص یابد محصولی با اشاره به شعارهای توسعه سیاسی و سازندگی در دولتهای قبلی گفت : شعار این دولت نیز نوکری مردم با محوریت مهرورزی و عدالت گستری است وی گفت : نباید مسئولان به گونه ایی به پستهای مدیریتی وابستگی داشته باشند که نتوانند با میلیاردها تومان پول مسئولیت را واگذار کنند .
محصولی توجه به رده های سه گانه پیشگیری را نکات قابل توجه خواند و گفت : بدون همکاری تمام سازمان ها ، پیشگیری قبل از درمان محقق نخواهد شد.
وی اکرام ایتام را از دیگر برنامه های امسال خواند و گفت : در گذشته هر یتیم یک کفیل داشت در حالی که با برنامه ریزی های مدون و مساعدت خیران ، هر یتیم هم اکنون تا10 کفیل دارد وی کمک های خیرین را بازوهای توانمند دستگیری از محرومان خواند و گفت : با برنامه ریزی می توان از این پتانسیل بیشتر بهره مند شد وزیر رفاه کاهش نرخ رشد متوسط بروز معلولیت ، کاهش اسیبهای اجتماعی و توانمند سازی معلولان را از دیگراهداف مهم سازمان بهزیستی در سال جدید خواند و افزود: افزایش رضایت مندی گروههای هدف جزء معیارهای سنجش ما هستند وی توسعه خدمات الکترونیک را از دیگر برنامه های سازمان بهزیستی خواندو گفت : این خدمات علاوه برکاهش سفرهای غیر ضرور موجب افزایش رفاه گروههای هدف می شود محصولی انتقال برخی مشاغل را به منازل ازدیگر راهکاری های صرفه جویی در هزینه ها خواند و گفت : با تقویت شبکه های رایانه ای می توان از ترافیک و هزینه ها کاست.
وی با تاکید بر بازنگری در نحوه اداره مهدهای کودک گفت : به آن دسته از مهدهای کودک که بر اساس استانداردها اداره می شوند ، تسهیلات ویژه ای پرداخت خواهد شد .
وزیر رفاه و تامین اجتماعی درباره معوقه بازنشستگان کشوری و لشکری گفت : این معوقه در قالب سهام شرکت های خصوصی با اختصاص هزار میلیارد تومان برای بازنشسته های کشوری و 400 میلیاد تومان برای بازنشسته های لشکری در نظر گرفته شده است .

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

آغاز به کار سامانه اشتغال

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری صداوسیما، علی ربیعی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما ...

حقوق بازنشستگان کشوری بیشتر شد

پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان از این ماه، درخواست از مجلس برای حفظ تعاونی‌های سهام عدالت، ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister