صفحه اصلی | آرشیو اخبار | فرهنگي | برگزاری مسابقات منطقه ای قرآن کریم در سازمان بهزیستی اصفهان

برگزاری مسابقات منطقه ای قرآن کریم در سازمان بهزیستی اصفهان

با حضور 15 نفر از پرسنل و مددجويان اداره بهزيستي كاشان مسابقات منطقه 2 قرآني سازمان بهزيستي كشور كه متشكل از استانهاي اصفهان ، یزد، چهارمحال و بختیاری و مرکزی ميباشد در سازمان بهزيستي اصفهان برگزار گرديد.

در حاشیه این مسابقات امیرحسین آزادی وفا مشاور رییس سازمان در جمع خبرنگاران رسانه ها، سازمان بهزیستی را سازمانی مردم نهاد و اجتماعی که جامعه هدف آن را قشر خاص جامعه تشکیل می دهند توصیف کرد و گفت: اگر به کلمه بهزیستی توجه کنیم معنای آن اشاعه فرهنگ به زیستن و حرکت به سوی زندگی بهتر است و برای ما مشخص شد که برای تحقق این امر باید در سایه سار قرآن حرکت کنیم و مددجویان را با علوم قرآنی آشنا نماییم.

رییس دبیرخانه شواری عالی فرهنگی سازمان بهزیستی کشور ضمن ابراز خرسندی از استقبال بی نظیر نابینایان و معلولان از مابقات قرآن کریم تاکید کرد: میزان استقبال از مسابقات قرآن بیش از حد تصور بود و با توجه به این امر بر آن شدیم که مسابقات را در سطح جهانی به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و به همت سازمان بهزیستی کشور برگزار کنیم.

محمود محمدزاده رییس سازمان بهزیستی استان اصفهان نیز در ادامه این مراسم در سخنانی اعلام کرد: در سازمان بهزیستی در کنار آموزش شعر و قصه به کودکان، مددکاری زنان بی سرپرست و … اقداماتی در زمینه ترویج علوم قرآنی انجام شده که تاثیر بسزایی در عملکرد و ارائه خدمات داشته است.

محمدزاده با اشاره به فضاسازی قرآنی مهدهای کودک تصریح کرد: تنها استانی هستیم مهدهای کودک مجوز قرآنی دارند.

وی در خصوص نحوه برگزاری این مسابقات گفت: در ابتدا 12 هزار نفر در قالب 5 منطقه در مسابقات حضور پیدا کردند که از این تعداد در حال حاضر بیش از 144 نفر به مرحله منطقه ای راه پیدا کرده اند که 55 نفر از این افراد از استان اصفهان هستند.

محمدزاده با بيان اينكه در سال گذشته 2 هزار مربي با همكاري سازمان آموزش و پرورش در زمينه قرآن آموزش‌هاي كافي را ديدند، افزود: در حال حاضر 100 مهدكودك در اصفهان با مجوز سازمان بهزيستي در حال فعاليت است و در اين مراكز آموزش‌هاي قرائت قرآن، احكام، اصول دين به كودكان داده مي‌شود.

وي اظهار داشت: در خدمت رساني به مددجويان زير پوشش سازمان بهزيستي اين سازمان به اين نتيجه رسيد كه يكي از ابزارهاي رشد فكري و معنوي آنان توجه به ترويج فرهنگ و آموزش‌هاي قرآن و احكام آن در بين اين افراد است.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

روز جهانی قدس

۱۶ مرداد سال ۵۸ در حالی که کمتر از یک سال از انقلاب اسلامی ایران ...

شبهای قدر

از پیامبر گرامی اسلام (ص) نیز نقل است: از خداوند به دور باد و نفرین بر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister