صفحه اصلی | انتشارات | مهرنو | انتشار ششمین ماهنامه تخصصی اجتماعی مهرنو

انتشار ششمین ماهنامه تخصصی اجتماعی مهرنو

اداره بهزيستي كاشانششمين ماهنامه تخصصي اجتماعي مهرنو؛ روايت‌گر آخرين تحولات و رويدادهاي اجتماعي نيمه بهمن ماه، منتشر شد.

در بسته خبري اين شماره ماهنامه مهرنو با عنوان چشم‌انداز موضوعاتي از جمله وضعيت کيفي ارتقاي امنيت خودروهاي ساخت داخل، گزارشي از مراسم ثبت ملي چادر و حجاب اقوام ايراني، توزيع شربت ترياک تا پايان سال، سرمايه‌گذاري يک ميليوني دولت براي هر نوزاد، ساخت مدارس براساس شرايط آب‌وهوايي و گزارشي از اولين همايش انجمن نانيسم ايران بيان شده است.

پرونده ويژه اين شماره مهرنو که به مطلب روي جلد ناميده شده است گفت‌وگويي است با پرويز پرستويي، کسي که براي ما نماد سينماي اجتماعي است. پرستويي بعد از سکوت چندين ساله با رسانه‌ها بالاخره با ماهنامه مهرنو مصاحبه کرد و پانزده صفحه اين شماره را به خود اختصاص داد.

شخصيت‌هاي مختلفي که پرستويي به ايفاي آنها پرداخته، نگاهي به کارنامه سينمايي و تلويزيوني او، يک گفت‌وگوي غيرسينمايي، غيرتلويزوني و غيرتئاتري با پرستويي بخش‌هايي از اين پرونده را تشکيل مي‌دهد. در ادامه هم نگاهي به بن‌مايه‌‌هاي اجتماعي نقش‌هاي پرستويي شده و افراد مختلفي از جمله اساتيد دانشگاهي، کارگردانان سينما، منتقدان سينما و شاعران و داستان‌نويسان مختلفي با يادداشت‌هاي شخصي به اظهارنظر در مورد نقش‌هاي اجتماعي پرستويي پرداخته‌اند. ميهمان اين شماره فيلسوف نقابدار مردي است که مي‌گويد تمام سمت‌هاي دادگستري را برعهده داشته و چند صباحي هم قاضي دادگاه خانواده بوده. او 90 دقيقه با مهرنو مصاحبه کرده و از تجربياتش در طول 11سالي که در دستگاه قضا بوده و هفت سال آن را در مقام قاضي گذرانده صحبت کرده است.

موضوع چندقلوها موضوع ديگري است که در بخش‌ جامعه اين شماره قرار گرفته است. عوامل افزايش چند قلوزايي در جهان، چند قلوهاي ثبت شده در تاريخ، گزارشي از خانواده‌ داراي 5 قلوي شيرازي و حمايت‌هاي اجتماعي از خانواده‌هاي داراي چندقلو در کشور مطالب اين پرونده را تشکيل مي‌دهند.

پرونده ديگر ششمين شماره مهرنو پرونده محله خاک سفيد را تحليل و بررسي کرده است. نگاه جامعه‌شناختي به پديده جزيره و محله خاک سفيد، مصاحبه با سردار رجب‌زاده فرمانده نيروي انتظامي تهران بزرگ در مورد پاکسازي 21 دقيقه‌اي محله خاک سفيد، مصاحبه با فرمانده وقت پليس مبارزه با موادمخدر، گزارشي از حال و هواي اين روزهاي خاک سفيد و مصاحبه با جانشين کلانتري 144 جواديه، يکي از اعضاي شوراي شهر و شهردار منطقه 4 همه بخش‌هاي اين پرونده را تشکيل مي‌دهد.

در پرونده بعدي اين ماهنامه موضوع استاندارد مسئوليت اجتماعي تحليل شده است. در بخش اول روش تهيه ايزو 26000 در ايران بيان شده است. گفت‌وگو با دبير تهيه پروژه استاندارد مسئوليت اجتماعي در ايران بخش ديگر اين پرونده است. در ادامه نگاهي به عملکرد در شرکت خودروساز در اجراي ايزو26000 و رويكرد خودروسازهاي ايراني به فعاليت‌هاي اجتماعي شده است. بخش پاياني اين پرونده نيز نگاهي به تحولات اجتماعي در روند مسئوليت‌پذيري شرکت‌هاي بزرگ آمريکايي انداخته است. گفت‌وگوي ويژه اين شماره ماهنامه مهرنو با دکتر سعيدرضا عاملي در مورد واکاوي شهر مجازي تهران اختصاص داده شده است. مراحل انجام پروژه مطالعاتي مشخص مجازي تهران هم به عنوان مکمل اين مصاحبه آمده است. بخش زندگي مهرنو از زنده‌ترين بخش‌هاي اين ماهنامه است. بيان خاطرات سالمندان امروز از روزهاي انقلاب، بررسي وضعيت مين‌هاي باقيمانده از جنگ تحميلي عراق در کشور و گزارشي از موزه‌هاي زيلوبافي شهر ميبد سه قسمت اين بخش را تشکيل مي‌دهند.

گزارش تصويري اين شماره ماهنامه مهرنو تصويري گذرا از زندگي در کشوري است که چند سالي هست دوست شده. از تجربه سفر روحاني به عتبات عاليات و سرزمين بحران‌زده‌اي بزرگ‌ترين تجربه ديدن‌اش دانستن قدرعافيت زندگي در کشور خودمان است.

موضوع ويژه اين شماره جهان به موضوع جستجوي پدر و مادر ايده‌آل اختصاص يافته است. به عقيده نگارنده اين مطلب والدين به سادگي مي‌توانند دوباره کوچک شوند. بسيار لذت‌بخش است که آنها از ديدگاه کودک براي حل مسائل خودشان استفاده کنند. گزارش‌هايي از سرماي غيرعادي در پرو، 5/13 ميليون دلار سرمايه‌گذاري براي ساخت دوباره اندونزي بعد از سونامي، زلزله هائيتي، NHS يک سرويس مشاوره تلفني رايگان در انگلستان و تکنولوژي‌هاي جديد ارتباطي مطالب ديگري است که در بخش جهان آمده است.

در بخش هنر و رسانه‌ اين شماره ماهنامه مهرنو روايتي از اجراي نمايش رستم و سهراب توسط معلولان در فرهنگ‌سراي ارسباران آمده است. پرونده هنر و رسانه اين شماره به شعرهاي طنز اختصاص داده شده است. بررسي شعرهاي خوب و بد اجتماعي در ايران، گزارش دو ساعت خنده در ميان شاعران خوش ذوق و شوخ حلقه رندان، نيم نگاهي به وضعيت طنز مکتوب و مخصوصاً شعر طنز در تاريخ معاصر ايران و بررسي طنز جديد و قديم در گفت‌وگو با يک جامعه‌شناس از ديگر بخش‌هاي هنر و رسانه اين شماره هستند.

در صفحات پاياني اين شماره ماهنامه مهرنو هم مي‌توانيد مصاحبه‌اي با عبدالرضا کاهاني کارگردان فيلم هيچ و يادداشتي درباره فيلم‌سازي پوران درخشنده و ساخته جديدش را بخوانيد.

ششمين شماره ماهنامه مهرنو را مي‌توانيد از کيوسک‌هاي روزنامه‌فروشي کشور تهيه کنيد.

منبع:سازمان بهزيستي كشور

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

مهرنو شماره 156

براي ديدن فايل PDF مهرنو شماره 156، بر روي عكس زير كليك كنيد. براي ذخيره ...

مهرنو شماره 155

هنرمعلولان برای عموم جامعه/ اجلاس سراسری مدیران سازمان بهزیستی کشور/ تحقق عدالت در دولت دهم/ ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister