صفحه اصلی | آرشیو اخبار | سرمایه‌گذاری یک میلیون تومانی با تولد هر ایرانی
ماهانه حداقل 20 هزار تومان در این صندوق با سهم 50 درصدی دولت سپرده‌گذاری خواهد شد.

سرمایه‌گذاری یک میلیون تومانی با تولد هر ایرانی

ماهانه حداقل 20 هزار تومان در این صندوق با سهم 50 درصدی دولت سپرده‌گذاری خواهد شد

مدیرعامل صندوق مهرامام رضا (ع) از سرمایه‌گذاری یک میلیون تومانی دولت با تولید هر ایرانی در صندوق تامین آتیه همگان خبر داد و گفت: پس از آن و براساس دهک‌ خانوار، ماهانه حداقل 20 هزار تومان در این صندوق با سهم 50 درصدی دولت سپرده‌گذاری خواهد شد.

سید محمد کریمی امروز در جمع خبرنگاران به تشریح برنامه ها و فعالیتهای صندوق مهر امام رضا (ع) پرداخت و گفت: در حال حاضر فعالیت اصلی صندوق به موضوع اشتغال و پرداخت تسهیلات در این زمینه تبدیل شده است به نحوی که در آخرین فراخوان برای پرداخت تسهیلات، 626 هزار نفر از طریق سایت اینترنتی ثبت نام کرده اند.

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) با بیان این مطلب که تا کنون به درخواست 375 هزار نفر رسیدگی شده است، اظهار داشت: بررسی‌ها نشان می دهد که تنها 20 درصد افراد واجد شرایط بوده اند. به صورت کلی از 375 هزار مورد تقاضای بررسی شده 118 هزار درخواست به تصویب نهایی رسید و امیدواریم تا پایان سالجاری تمام درخواستها رسیدگی و نتیجه به متقاضیان اعلام شود.

کریمی ادامه داد: علاوه بر این، درخواستهای دیگری نیز به صندوق مهر امام رضا (ع) ارجاع شده است که از جمله آن می توان به نامه های مربوط به سفرهای استانی مسئولان کشور که تعداد آنها به 563 هزار فقره می‌رسد، اشاره کرد. از این تعداد نیز تاکنون 343 هزار درخواست بررسی شده و 67 هزار نفر نیز واجد شرایط دریافت تسهیلات شدند.

وی به پرداخت 2 میلیون و 892 هزار فقره وام ازدواج از ابتدای تاسیس صندوق تا خرداد ماه سالجاری اشاره کرد و با بیان اینکه رقم این تسهیلات بیش از 5 هزار میلیارد ریال سهم بانکها و همین میزان نیز سهم صندوق‌ بوده است، گفت: از خرداد ماه سالجاری بانک مرکزی اعلام کرده است که بانکها به تنهایی می‌توانند وام ازدواج پرداخت کنند و فعالیتهای صندوق به اشتغال منحصر شد.

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) با بیان اینکه این صندوق تاکنون 10 هزار میلیارد ریال در قالب 170 هزار فرصت شغلی تسهیلات پرداخت کرده است، گفت: یکهزار و 500 میلیارد ریال از این تسهیلات مربوط به اشتغال خرد و خانگی برای ایجاد 33 هزار و 500 شغل جهت زنان سرپرست خانوار، 8 هزار و 500 میلیارد ریال در قالب 137 هزار شغل برای مردان، 6 هزار و 100 میلیارد ریال برای 100 هزار نفر افراد شهری و 3هزار و 800 میلیارد ریال در قالب 70 هزار شغل برای افراد روستایی بوده است.

کریمی در ادامه از برنامه ریزی برای راه اندازی واحد ارتباط مردمی در ستاد صندوق خبر داد و بیان داشت: نظام جامع پیشنهادات و اتاق فکر نیز از مراکزی است که در صندوق مهر امام رضا (ع) در حال راه اندازی است. همچنین با دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری نیز تفاهم نامه‌ای امضا شده است که در مناطقی که مردم آن به امکاناتی از قبیل اینترنت یا دفاتر صندوق برای رسیدگی به درخواست خود دسترسی ندارند امکاناتی تهیه شود.

وی همچنین به اجرای مصوبه “صندوق تامین آتیه فرزندان ایران” توسط صندوق مهر امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: براساس این مصوبه، به ازای تولد هر نوزاد یک میلیون تومان از سوی دولت در این صندوق سپرده گذاری می‌شود، همچنین پس از آن و براساس دهک‌ خانوار ماهانه حداقل 20 هزار تومان در صندوق سپرده گذاری با سهم 50 درصدی دولت تامین خواهد شد.

این مقام مسئول صندوق مهر امام رضا در ادامه به شرایط دریافت تسهیلات اشتغال از سوی این صندوق اشاره کرد و افزود: فرد درخواست کننده نباید شاغل یا دانشجو باشد و باید حداقل 2 سال سابقه کار و یا مدرک تحصیلی دانشگاهی یا فنی و حرفه‌ای و یا کار و دانش داشته باشد ضمن اینکه باید طرحی متناسب با کسب و کار و مدرک تحصیلی خود ارائه کند و وضعیت سربازی وی نیز مشخص باشد.

کریمی تاکید کرد: این تسهیلات با سود 4 درصد برای مشاغل خرد تا سقف 5 میلیون تومان، برای مشاغل متوسط تا سقف 10 میلیون تومان و برای کارآفرینان نیز تا سقف 30 میلیون تومان خواهد بود.

وی در پایان به تفاهم نامه امضا شده با 21 نهاد حمایتی اشاره کرد و اظهار داشت: در قالب این تفاهم نامه ها یکهزار و 200 میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه برای ایجاد اشتغال بیش از 20 هزار نفر اختصاص یافته است.

منبع:سایت مهرنو

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

آغاز به کار سامانه اشتغال

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری صداوسیما، علی ربیعی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما ...

حقوق بازنشستگان کشوری بیشتر شد

پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان از این ماه، درخواست از مجلس برای حفظ تعاونی‌های سهام عدالت، ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister