صفحه اصلی | انتشارات | مقالات کارمندان | چگونه در محیط کار پرانرژی باشیم؟

چگونه در محیط کار پرانرژی باشیم؟

شما یک روز سخت کاری را دنبال می‌کنید که پر از تماس‌ها تلفنی و فشار کاری بی حد و حصر است به همین دلیل خستگی در ظهر امری بدیهی به نظر می‌رسد. در این مقاله راهکارهایی به شما ارایه می‌شود تا بتوانید سلامتی خود را بهبود بخشید و از خستگی‌های روزانه به دور باشید.

اولین راه کار آب درمانی است، اکثر ما زمانی که در اداره و اتاق کار خود نشسته‌ایم آنقدر در یک اتاق خنک و با سیستم تهویه هوا راحت هستیم که متوجه تشنگی خود نمی‌شویم. از دست دادن آب بدن می‌تواند در شما احساس خستگی ایجاد کند و فقط زمانی که در بیرون از ساختمان هستید، اتفاق نمی‌افتد. بنابراین مصرف مقادیر کافی آب در طول روز یک ضرورت است. به این ترتیب توصیه می‌شود که آب را جایگزین سودا و آب میوه‌های صنعتی و قوطی کنید.

راه کار دوم به مصرف تنقلات و میان وعده‌ها مربوط می‌شود. به جای استفاده از خوردنی‌های ناسالمی مثل چیپس و بیسکوئیت از سیب، موز، لبنیات کم چرب، خیار و حتی هویج استفاده کنید. هم چنین میوه جات خشک شده و غلات سبوس دار گزینه‌های مناسبی برای میان وعده هستند. کشمش، بادام و خشکبار هم تنقلات مقوی و سالمی هستند.

پیشنهاد بعدی ما این است که هر روز نهار میل کنید، بیشتر ما آنقدر سرمان شلوغ می‌شود که نمی‌توانیم هیچ زمانی را به نهار خوردن اختصاص دهیم و از مضرات آن نیز بی خبر هستیم و نمی دانیم که این کار باعث ایجاد کسالت و خواب آلودگی در ظهر می‌شود. شما لازم نیست که هر روز یک وعده غذای کامل با انواع و اقسام پیش غذاها را میل کنید، اما حداقل مطمئن شوید که یک چیز کوچکی می‌خورید. سعی کنید نهار را بر روی میز کار خود نخورید. حتی اگر 20 دقیقه هم شده به خودتان استراحت دهید و نهار را در جای دیگری میل کنید.

راه کار چهارم پرهیز از خوردن غذای سنگین است با وجودی که همه ما دوست داریم، یک وعده ناهار کامل و سنگین بخوریم اما این کار ممکن است بیش از آنچه که تصور می‌کنیم به ما آسیب برساند.

وعده‌های غذایی حاوی برنج، شما را خسته و خواب‌آلود می‌کنند. اگر در محل کار و خارج از منزل غذا می‌خورید به یک ظرف سالاد و یک ساندویچ اکتفا کنید. هم چنین اگر عادت به نوشیدن قهوه شیرین دارید ‌خوب است بدانید که این نوشیدنی هم شما را تنبل و کسل و بی‌حوصله می‌کند. بنابراین این چای گیاهی را جایگزین آن کنید.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

رفتارهای غیرارادی که دست خودمان نیست

“رفتار غیرارادی” چیست؟ رفتارهایی که انسان ها در زندگی روزمره خود ناخودآگاه انجام می دهند. ...

بیـست نکتـه مهـم در تصمیـم گیـری بـرای ازدواج

تصمیم گیری برای ازدواج مرحله سختی است. برای عبور از این مرحله، باید چند نکته ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister